Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:59
Reklama

Chełm: Fałszywy policjant trafił za kratki

Na rok więzienia został skazany 23-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego za próbę wyłudzenia od trzech chełmianek pieniędzy metodą na policjanta. Mundurowi zatrzymali go podczas jednej z akcji dzięki interwencji naszych dziennikarzy. Miał być ponoć pośrednikiem w przekazaniu łupu.
Chełm: Fałszywy policjant trafił za kratki

Na młodym mężczyźnie ciąży zarzut próby oszustwa. Jak ustalili śledczy, 3 listopada ub. r., działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić trzy kobiety do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Do winy się nie przyznał, ale potwierdził, że zdawał sobie sprawę, iż miał odebrać pieniądze i przekazać innym osobom. Zgodził się na wymierzenie kary bez przeprowadzania rozprawy. Sąd Rejonowy w Chełmie 9 maja przystał na zaproponowaną pokutę roku pozbawienia wolności i 1200 zł grzywny. Wyrok musi się jeszcze uprawomocnić.

Jak pisaliśmy, młodego naciągacza policja zatrzymała podczas akcji 3 listopada ub. r. Około godz. 10 do starszej pani zadzwonił telefon stacjonarny. 94-letnia pani Jadwiga usłyszała w słuchawce głos zapłakanej kobiety, która przekonywała, że jest jej córką, że spowodowała wypadek samochodowy i aby sprawa została załatwiona polubownie, potrzebuje 35 tys. zł.

Roztrzęsiona staruszka przywołała córkę, która mieszka na parterze domu i opowiedziała jej, co się stało. Gdy telefon zadzwonił ponownie, w słuchawce odezwał się męski głos.   

- Mężczyzna potwierdził wersję o wypadku i pieniądzach na załatwienie sprawy. Twierdził, że jest policjantem z chełmskiej komendy. Miałam szykować pieniądze i nie rozłączać się. Spytałam, czy dostanę jakieś pokwitowanie, ale powiedział, że oni pokwitowania nie dają, że pieniądze będą w depozycie w sądzie.

Położyłam słuchawkę na stole i zaczęłam liczyć banknoty - opowiadała nam kobieta zaraz po zdarzeniu.

W międzyczasie mężczyzna wypytał starszą panią o adres i czy jest na tyle sprawna, aby mogła sama wyjść z domu i przekazać pieniądze. Banknoty miała włożyć do reklamówki.

Rzekomy policjant przez telefon tłumaczył pani Jadwidze, aby nikomu nie mówiła o pieniądzach, bo sprawczyni wypadku nie chce, aby ta sprawa się wydała. Do rozmowy włączyła się córka obecna w domu. Mężczyzna wydał jej polecenie, żeby natychmiast przyszła na komendę. Najwyraźniej chciał się pozbyć z domu niewygodnego świadka i doprowadzić do sytuacji, że staruszka zostanie sama. I znów miał pecha, bo w tym czasie dotarła do domu wnuczka pani Jadwigi. Natychmiast zorientowała się, że jej babcię wzięli na celownik oszuści. Wezwała na pomoc znajomych dziennikarzy z naszej redakcji. Na ulicy w pobliżu domu wypatrzyli podejrzanie zachowującego się młodego mężczyznę. Poszli za nim. Zachowywał się nerwowo, ciągle oglądał się za siebie. Na deptaku przy ul. Popiełuszki skrył się w sklepie. Gdy wyszedł, dziennikarze zaczepili go i zaczęli wypytywać, co robił w okolicy domu staruszki. Nie pozwolili mu się oddalić i zadzwonili po policję.

Mundurowi zabrali podejrzanego na komendę. Jak się później okazało, działał z szajką okradającą starsze osoby. W podobny sposób chciał oszukać jeszcze dwie inne kobiety. W żadnym przypadku na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy.


Popularne artykuły:

Newralgiczne skrzyżowanie przy Lwowskiej doczeka się przebudowy [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama