Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:15
Reklama

Gm. Białopole: Jerzyki wyprowadzono, urzędnicy zostali

W gminie Białopole rozpoczęła się głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Inwestycja za niemal 2 miliony złotych przysparza kłopotów i ludziom, i ptakom. Efekt prac budowlanych powinien być jednak imponujący.
Gm. Białopole: Jerzyki wyprowadzono, urzędnicy zostali

Urząd Gminy w Białopolu już zasłoniły rusztowania. Prace budowlane rozpoczęły się również w świetlicach w Buśnie i Raciborowicach Kolonii. Ekipy budowlane pojawią się też w szkole w Strzelcach. Wszystkie budynki nie tylko zostaną docieplone. Określenie głęboka termomodernizacja dotyczy również wymiany dachów, okien i drzwi, izolacji ścian fundamentowych, opasek, a nawet wymianę systemu ogrzewania w niektórych budynkach.

- Przetarg rozpisany był na zadania. Wygrały dwie firmy i chociaż musieliśmy dołożyć 40 tys. zł więcej niż zaplanowaliśmy, to podpisaliśmy umowę. Mamy na te prace dofinansowanie w wysokości 1 miliona 260 tys. zł - mówi wójt Henryk Maruszewski.
Termomodernizacja urzędu gminy rozpoczęła się od przeprowadzki stałych mieszkańców budynku - jerzyków. Ochrona środowiska uznała, że w ich sprawie powinien wstawić się ornitolog, który wydał zalecenia. Gdy jerzyki opuściły swoje gniazda w urzędzie, wloty do nich zostały zamknięte. Dziesięć nowych domków zawieszono na pobliskim budynku starego młyna.
Przeprowadzka nie dotyczy natomiast urzędników, którzy mimo stukania i pukania, pracujących wiertarek oraz unoszącego się kurzu, muszą pracować jak zwykle. Jak jednak podkreśla wójt, warto się przemęczyć, żeby potem było lepiej. Budynek zostanie ocieplony, a na jego elewacji zostanie namalowana mapa gminy Białopole. Zimą będzie ogrzewany nowym piecem na pellet.
Zgodnie z umową, do końca czerwca mają być wykonane remonty świetlic, we wrześniu zakończą się prace w szkole, a w październiku w urzędzie gminy.
Teraz czytane:
Kto zaopiekuje się stanicą w Starosielu? [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama