Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Białopole: Jerzyki wyprowadzono, urzędnicy zostali

W gminie Białopole rozpoczęła się głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Inwestycja za niemal 2 miliony złotych przysparza kłopotów i ludziom, i ptakom. Efekt prac budowlanych powinien być jednak imponujący.
Gm. Białopole: Jerzyki wyprowadzono, urzędnicy zostali

Urząd Gminy w Białopolu już zasłoniły rusztowania. Prace budowlane rozpoczęły się również w świetlicach w Buśnie i Raciborowicach Kolonii. Ekipy budowlane pojawią się też w szkole w Strzelcach. Wszystkie budynki nie tylko zostaną docieplone. Określenie głęboka termomodernizacja dotyczy również wymiany dachów, okien i drzwi, izolacji ścian fundamentowych, opasek, a nawet wymianę systemu ogrzewania w niektórych budynkach.

- Przetarg rozpisany był na zadania. Wygrały dwie firmy i chociaż musieliśmy dołożyć 40 tys. zł więcej niż zaplanowaliśmy, to podpisaliśmy umowę. Mamy na te prace dofinansowanie w wysokości 1 miliona 260 tys. zł - mówi wójt Henryk Maruszewski.
Termomodernizacja urzędu gminy rozpoczęła się od przeprowadzki stałych mieszkańców budynku - jerzyków. Ochrona środowiska uznała, że w ich sprawie powinien wstawić się ornitolog, który wydał zalecenia. Gdy jerzyki opuściły swoje gniazda w urzędzie, wloty do nich zostały zamknięte. Dziesięć nowych domków zawieszono na pobliskim budynku starego młyna.
Przeprowadzka nie dotyczy natomiast urzędników, którzy mimo stukania i pukania, pracujących wiertarek oraz unoszącego się kurzu, muszą pracować jak zwykle. Jak jednak podkreśla wójt, warto się przemęczyć, żeby potem było lepiej. Budynek zostanie ocieplony, a na jego elewacji zostanie namalowana mapa gminy Białopole. Zimą będzie ogrzewany nowym piecem na pellet.
Zgodnie z umową, do końca czerwca mają być wykonane remonty świetlic, we wrześniu zakończą się prace w szkole, a w październiku w urzędzie gminy.
Teraz czytane:
Kto zaopiekuje się stanicą w Starosielu? [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama