Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:31
Reklama

Gm. Dubienka: Stanica w Starosielu pod lubelską chorągwią

Już wiadomo, pod czyją opiekę przejdzie stanica harcerska w Starosielu. Wbrew krążącym plotkom nie przejmie jej hufiec chełmski.
Gm. Dubienka: Stanica w Starosielu pod lubelską chorągwią

- Rozpoczynamy sezon. Stanica w Starosielu, jak w każdym roku, jest dostępna dla harcerzy. Już przeprowadziliśmy akcję sprzątania - zapewnia Anna Kozar, komendant Hufca Hrubieszów - jednostki, która administruje letnią placówką harcerzy.

W ostatnim czasie pojawiły się plotki, że harcerze z Hrubieszowa nie są już zainteresowani podupadającym turystycznie Starosielem, gdzie nie można się nawet kąpać. O zagospodarowaniu tamtejszej plaży i kąpieliska przez gminę nie można nawet pomarzyć.

- Nie korzystamy z tamtejszego zbiornika wodnego, bo nie przeszedł badań sanitarnych. Był nawet okres, gdy staraliśmy się go wydzierżawić, ale mieliśmy z tym problemy natury prawnej, a w dodatku byłoby to zbyt kosztowne - dodaje Kozar.

Harcerze z Hrubieszowa w tym roku stawiają na zlot, który jest planowany w Gdańsku. Stanicą w Starosielu nie są już zainteresowani. Nie zmienia to jednak faktu, że będą z niej nadal korzystały indywidualne, pojedyncze grupy harcerzy i nie tylko. Nad sprawami organizacyjnymi nadal będzie czuwał hufiec z Hrubieszowa.

- Stanica na pewno nie trafi do hufca w Chełmie. Opiekę nad stanicą przejmie nasza jednostka nadrzędna - Chorągiew Lubelska. Będzie to miało związek z wprowadzonym szczegółowym systemem księgowości i kwestiami prawnymi - zapowiada Kozar.


Ciekawy temat:
Możemy ocalić od zapomnienia zabytkowe osiedle [ZOBACZ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama