Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:21
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Świerże: Nocą czuwali przy fladze

Na nietypowy sposób uczczenia Dnia Flagi zdecydowała się młodzież ze Świerż i Rudy-Huty. Patriotyzm połączyli z survivalem, walcząc jednocześnie z własnymi słabościami.
Świerże: Nocą czuwali przy fladze

22-osobowa grupa z sekcji Krav Maga Survival Świerże/Ruda-Huta własnoręcznie zbudowała maszt pod flagę. Następnie umieściła na nim biało-czerwony sztandar i spędziła pod nim noc. To patriotyczne czuwanie poprzedził 8-kilometrowy marsz.

- Dzień Flagi RP jest stosunkowo młodym świętem, więc zdecydowaliśmy się obejść je w innowacyjny i ciekawy sposób - wyjaśnia Damian Grzywna, organizator. - Przy okazji przybliżyliśmy młodzieży okoliczności, w jakich to święto powstało. Sprawdzając własną wytrzymałość, chcieliśmy jednocześnie pokazać, że patriotyzm to także gotowość do poświęceń, a łopot i widok flagi dodawał nam sił oraz radości z tego, że jesteśmy Polakami.

Survivalowe świętowanie do rana odbywało się również przy ognisku i śpiewaniu patriotycznych piosenek.


Najchętniej czytane:

Wątpliwa linia obrony podejrzanego o zabójstwo żony [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
cyk 22.05.2018 14:29
ten masz to kawał kija

cdn 13.05.2018 13:04
co to za poświęcenie siedzieć pod flagą całą noc?

dvd 11.05.2018 07:57
Zamiast stać bezmyślnie i gapić się na flagę mogli by ci "patrioci" zrobić coś rzeczywistego dla kraju. Chociażby posprzątać okoliczny las. Łatwo jest lansować się z symbolami, paplać coś o wielkiej Polsce, ale trudniej już cokolwiek zrobić dla Kraju.

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama