Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama emisje gratis
Reklama

Biegacze pożegnali przyjaciela [GALERIA ZDJĘĆ]

Chełmski Parkrun, który odbył się 6 lipca, był wyjątkowym wydarzeniem. Jego uczestnicy, niedawno świętujący lokalny jubileusz tej inicjatywy, upamiętnili Tomasza Koguciuka, społecznika, sportowca i biegacza, który zmarł w wieku 42 lat. W biegu udział wzięło kilkadziesiąt osób.
Biegacze pożegnali przyjaciela [GALERIA ZDJĘĆ]

Biegacze, zgodnie z parkrunową tradycją, pokonali 5 km ścieżkami parku przy Bazylice NNMP w Chełmie. Tego dnia najważniejszy nie był jednak wynik, ale wspólne uhonorowanie biegacza, społecznika i przyjaciela. Tomasz Koguciuk zmarł nagle 22 czerwca w wieku 42 lat. Był postacią nietuzinkową nie tylko w środowisku sportowym i jednym ze współtwórców grupy Chełm Biega. Na przestrzeni ostatnich lat czynnie uczestniczył w organizacji wielu lokalnych wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną.

Poniżej galeria zdjęć:

- Można powiedzieć, że historia naszej grupy na większą skalę zaczęła się rozwijać właśnie dzięki Tomkowi - mówi Lena Rorat z Chełm Biega. - Do dziś wspominam "ustawkę biegową", którą zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2014 r., a na której stawiliśmy się tylko we dwójkę. Ale sporą zasługą Tomka była popularyzacja tej inicjatywy i stopniowe zwiększanie frekwencji przy kolejnych takich zbiórkach. Potrafił przyciągać do siebie ludzi i zarażać entuzjazmem, pokazując jak można żyć pasją, a także kochać to, co się robi. Tomek był również jednym z naszych najlepszych biegaczy, w latach 2014-2016 praktycznie z każdych zawodów wracał z medalem albo był najszybszy. Niestety, tym razem też był najszybszy odchodząc z naszych szeregów... Ale pozostawił po sobie mnóstwo cennych wspomnień i wartości, które będziemy pielęgnować.

Tomasz Koguciuk był również wolontariuszem Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. Podczas pogrzebu biegacza zbierane były fundusze na tę instytucję i do puszek trafiło ponad 6000 zł.

Teraz czytane:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama