poniedziałek, 29 kwietnia 2024 19:30

Nasze zapaśniczki zdominowały maty

Trzy złote i dwa srebrne medale zdobyły reprezentantki Cementu Gryfa Chełm podczas Mistrzostw Polski U20 i U23, które rozegrały się w Rudniku k. Raciborza. Dzięki miejscom na podium, jak również rezultatom osiągniętym przez pozostałe zapaśniczki, udało się również wywalczyć pierwszą lokatę w rywalizacji drużynowej w obu grupach wiekowych.

W swoich kategoriach wagowych niepokonane były Alicja Nowosad, Olga Padoshyk i Daniela Tkachuk, które od samego początku były faworytkami zawodów. Tym samym cała trójka obroniła tytuły mistrzowskie zdobyte w zeszłym roku. Alicja Nowosad (kat. do 65 kg) w pierwszej walce pokonała przez przewagę techniczną Agatę Kazanecką (GKS Armaty Stoczek Łukowski), w kolejnej Monikę Lasak (MKS Czarni Połaniec), natomiast w finale zdominowała klubową koleżankę Wiktorię Kamelę. Olga Padoshyk (kat. do 62 kg) również nie dała szans trzem rywalkom, a złoto zapewniła sobie pokonując 6:2 Aleksandrę Witoś (LKS Orzeł Namysłów). Doskonałą formę zaprezentowała też Daniela Tkachuk (kat. do 76 kg), która stoczyła cztery pojedynki, w ostatnim wygrywając z Zuzanną Gibalską (Znicz Chęciny).

Srebrne medale dla Cementu Gryfa zdobyły w Rudniku wspomniana wcześniej Wiktoria Kamela, a także Marta Gajowniczek. Blisko zdobycia krążka była Monika Dadas, która w pojedynku o brąz uległa Marii Szkudlarek (MLUKS Karlino), przez co ostatecznie zajęła piątą lokatę. Z kolei Nikola Skórska zakończyła rywalizację na siódmym miejscu.

- Dla trenerów kadr narodowych w obu grupach wiekowych ten turniej był kolejną okazją do ustalenia reprezentacji, które powalczą o medale podczas Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata - mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm. - Nasze złote medalistki potwierdziły dominację nad rywalkami i mają raczej pewny start w obu tych imprezach sportowych. Przypomnijmy, że cała trójka już w zeszłym roku świetnie pokazała się na Mistrzostwach Europy. Alicja Nowosad sięgnęła wtedy po srebro, Daniela Tkachuk po brąz, a Olga Padoshyk była piąta.