Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Ruda-Huta. Pożar mieszkania w wielorodzinnym budynku. Poparzony 92-latek w szpitalu

W jednym z mieszkań wielorodzinnego domu przy ulicy Niepodległości w Rudzie Hucie wybuchł pożar. Akcja strażaków trwała ponad 3 godziny. Poszkodowany jest starszy mężczyzna.
Ruda-Huta. Pożar mieszkania w wielorodzinnym budynku. Poparzony 92-latek w szpitalu

Autor: mł. asp. Albert Zańczuk

Źródło: KM PSP w Chełmie

Do zdarzenia doszło w piątek (26 stycznia) po godzinie 15.30. 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w drewnianym budynku wielorodzinnym doszło do pożaru jednego z mieszkań i ogień rozprzestrzenił się już na poddasze i dach. Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem zastępów straży - mówi bryg. Wojciech Chudoba, pełniący obowiązki komendanta KM PSP w Chełmie.  - Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przystąpili do działań gaśniczych i udzielili pomocy przedmedycznej 92-letniemu mieszkańcowi płonącego mieszkania.

Starszy pan miał poparzoną głowę i dłonie. Został przewieziony do szpitala w Łęcznej

W akcji gaśniczej trwającej 3 godziny brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej (w tym OSP Ruda, Żalin i Leśniczówka), łącznie 34 ratowników.

Poniżej galeria zdjęć i filmy:

Wideo:  Anna Labiszak

wideo: Mikołaj

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Alex .Treść komentarza: Na ulicy Mościckiego w Chełmie brak studzienek burzowych !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:47Źródło komentarza: Zakończono modernizację sieci wodociągowej na ul. Mościckiego i Litewskiej w ChełmieAutor komentarza: FanpslTreść komentarza: Patrząc na tą radę to sukces że ta gmina jeszcze istniejeData dodania komentarza: 13.12.2025, 06:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama