Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Nie tylko zioła. Odmiana jabłek z Fajsławic wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

Jabłka fajsławickie z gospodarstwa sadowniczego braci Palus znajdującego się w Marysinie zostały oficjalnie zarejestrowane w wykazie prowadzonym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To już 9 produkt z terenu gminy, jaki w nim widnieje.
Nie tylko zioła. Odmiana jabłek z Fajsławic wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych
Bracia Damian, Rafał i Adrian Palusowie prowadzą rodzinne gospodarstwo od wielu już lat, kontynuując rodzinną działalność rolniczą

Źródło: Urząd Gminy Fajsławice

Okazuje się, że Fajsławice nie tylko ziołami stoją. Dużo jest tu też sadów owocowych. Teraz jabłka fajsławickie zostały dopisane do Listy Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Procedura zgłoszenia tego produktu do rejestracji rozpoczęła się ok. roku temu. To już dziewiąty produkt z terenu Fajsławic i okolic, który przeszedł gruntowną weryfikację, potwierdzającą w tym przypadku unikalną kulturę uprawy i wykorzystania jabłek przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

– Bracia Damian, Rafał i Adrian Palusowie prowadzą rodzinne gospodarstwo od wielu już lat, kontynuując rodzinną działalność rolniczą. Sukcesem gospodarstwa, które przynosi znaczne plony wysokiej jakości (nie tylko jabłek, ale i pozostałych uprawianych owoców np. ekologicznej wiśni), jest doskonała organizacja pracy, współdziałanie oparte na zaufaniu, ciągła modernizacja sprzętu rolniczego, a przede wszystkim niezmienny nacisk na uzyskiwanie wysokich parametrów jakościowych owoców – mówi Aleksandra Granat z miejscowego urzędu gminy.

Uprawy rodziny Palus były już wcześniej doceniane m.in. w konkursach wojewódzkich takich jak: „Rolnik z Lubelskiego” czy „Ekolubelskie”. Wytwarzane przez nich produkty trafiają zarówno na rynek lokalny, krajowy jak i zagraniczny.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarniecczykTreść komentarza: Gdyby nie było "spuchniętych" roczników, to zwolnienia zaczęły się dwa lata temu. Teraz będzie jeszcze gorzej - redukcję podstaw programowych, zmniejszenie ilości godzin nauczania przedmiotów, dla których zredukowane zostaną podstawy programowe. Niż demograficzny też robi swoje. Czy ktoś jeszcze pamięta pomysł redukcji I LO na początku lat 2000, gdy prezydentem Chełma został nominat PO. Oto "uśmiechnięta Polska". W 2025 roku jest jubileusz 110-lecia I LO - ciekawe, jak pani dyrektor to zorganizuje.Data dodania komentarza: 04.05.2024, 12:08Źródło komentarza: Chełm. Czy groźba zwolnienia wisi tylko nad matematyczką z I LO?Autor komentarza: ObserwatorJBTreść komentarza: Krasnystaw widzę ma się czym pochwalić.. oby nowy Burmistrz wziął się do roboty(rozwoju) miasta. Dziurę zrobili poprzednicy, miasto umiera. Tylko jakieś pierdy słychać że jakaś wystawa itp. Poczyńcie starania o to aby Krasnystaw miał swój zalew.. duży!! Niech zacznie to miasto żyć! Pozdro. ObserwatorJBData dodania komentarza: 04.05.2024, 00:35Źródło komentarza: Krasnystaw. Nagrodzeni za najlepsze tomiki poetyckieAutor komentarza: kinomanTreść komentarza: Pierwsze skojarzenie to Stanisław Anioł z serialu "Alternatywy 4"Data dodania komentarza: 03.05.2024, 17:25Źródło komentarza: Krasnystaw. Nagrodzeni za najlepsze tomiki poetyckieAutor komentarza: Ping PongTreść komentarza: Skostniałe towarzystwo wzajemnej adoracjiData dodania komentarza: 03.05.2024, 11:23Źródło komentarza: Krasnystaw. Nagrodzeni za najlepsze tomiki poetyckieAutor komentarza: SiedlskieTreść komentarza: "Chciałabym aby ludzie w siedliszczu wreszcie poczuli się wolni " 🤣 hahahaData dodania komentarza: 03.05.2024, 09:16Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. Joanna Bartnik chce trzeciej tury. Złożyła protest wyborczy
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama