Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Krasnystaw. Najpierw rondo na obwodnicy, teraz ul. Kickiego

Po oddaniu do użytkowania ronda, znajdującego się u zbiegu ulic Lwowskiej i Sokołowskiego, ruch ma być zarówno płynniejszy, jak i bezpieczniejszy. Z kolei finisz prac na ul. Kickiego to ukłon w stronę mieszkańców, którzy od dekad poruszali się po rozpadającej się brukowanej nawierzchni.
Krasnystaw. Najpierw rondo na obwodnicy, teraz ul. Kickiego
W delegacji prócz burmistrza Roberta Kościuka znalazł się , jego zastępca Lucjan Cichosz i Paweł Pastuszak - kierownik wydziału inwestycji, budownictwa i dróg

Źródło: Urząd Miasta Krasnystaw

Delegacja z krasnostawskiego magistratu, składająca się z burmistrza Roberta Kościuka, jego zastępcy Lucjana Cichosza i Pawła Pastuszaka – kierownika wydziału inwestycji, budownictwa i dróg w Urzędzie Miasta Krasnystaw, wizytowała miejsca kilku ostatnich inwestycji infrastrukturalnych. Na ulicy Kickiego obserwowali ostatnie szlify zleconego przez nich magistrat zadania.

– Niektórzy mieszkańcy tej ulicy wiele razy zwracali uwagę, że na tę modernizację czekali 50 lat. Pamiętam ich smutek i rozgoryczenie, gdy dowiedzieli się, że pierwsze podejście do tej inwestycji się nie powiodło z powodu problemów z podbudową drogi. Zapowiedzieliśmy jednak, że jako miejski samorząd zrobimy wszystko, aby odpowiedzieć na potrzeby i oczekiwania – mówi burmistrz Robert Kościuk. – Dlatego też pozyskaliśmy ponad 1,5 miliona złotych z Polskiego Ładu. Pozwoliło to dodatkowo na zwiększenie zakresu prac w stosunku to wcześniejszych zamierzeń, więc ta droga będzie służyć przez wiele kolejnych dekad – dodał burmistrz.

Ulica Kickiego przeszła gruntowną modernizację na odcinku długości 620 metrów. Wymieniono m.in. Nawierzchnię, wraz z uprzednią jej podbudową. W newralgicznych miejscach kręta i pagórkowata droga została poszerzona. Nie zabrakło nowych krawężników, oświetlenia i zjazdów na posesje mieszkańców. To jednak nie koniec prac na tej ulicy, ponieważ już zapowiedziano realizację kolejnych jej odcinków o łącznej długości blisko 400 metrów. Obecnie trwają prace projektowe.

Delegacja odwiedziła też miejsce innej ważnej, niedawno dokończonej inwestycji w infrastrukturę drogową – rondo znajdujące się u zbiegu ul. Sokołowskiego, czyli obwodnicy Krasnegostawu (droga krajowa nr 17) z drogą wojewódzką nr 812 przebiegającą przez ul. Lwowską. Długo wyczekiwane rondo miało wpłynąć pozytywnie nie tylko na płynność przejazdu z każdego kierunku, ale przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo. W tym miejscu bowiem dochodziło do wielu zdarzeń drogowych.

– Na tym skrzyżowaniu doszło w ostatnich latach do wypadku śmiertelnego i ponad 30 kolizji. Wszyscy pamiętamy też, jak w godzinach szczytu tworzyły się zatory i jak trudno było włączyć się do ruchu z drogi wojewódzkiej nr 812 w kierunku Zamościa lub z obwodnicy w stronę Chełma. Wyliczenia wskazywały, że przejeżdżało tamtędy nawet 18 tysięcy pojazdów na dobę, a liczba ta systematycznie rosła – stwierdził burmistrz Kościuk.

Dzięki inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powstało skrzyżowanie o ruchu okrężnym, wraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych, zatokami autobusowymi i nowym oświetleniem. Przebudowana została także kanalizacja deszczowa. W obrębie skrzyżowania krajowe „siedemnastki” z drogą wojewódzką nr 812 podniesiona została również nośność drogi. W kosztach tej inwestycji partycypowało miasto Krasnystaw.

Szef krasnostawskiego magistratu podkreślił także, że dla samego miasta jest to inwestycja o strategicznym znaczeniu, ponieważ po oddaniu planowanego odcinka ekspresowej S17 z pewnością zwiększy się ruch w kierunku przejścia granicznego w Zosinie, co przy jednoczesnych planach budowy drugiej przeprawy mostowej z dużym prawdopodobieństwem zwiększy natężenie ruchu na skrzyżowaniu, na którym postawiono rondo.

ZAPRASZAMY DO ZOBACZENIA ZDJĘĆ Z DOT. WW. INWESTYCJI (PONIŻEJ)

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Myśląca 23.10.2023 19:47
Przecież rondo to inwestycja u zbiegu dróg krajowej i wojewódzkiej. Miasto nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama