Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Stachniuk Optyk

Małochwiej Mały. Będą bawić się w najbliższym gronie

Organizowane przez miejscowe stowarzyszenie mieszkańców, koło gospodyń i sołtysa wraz z radą sołecką wydarzenie będzie kolejną okazją do integracji lokalnej społeczności. Przy okazji podsumowany zostanie projekt grantowy, w ramach którego zakupiono niezbędne wyposażenie.
Małochwiej Mały. Będą bawić się w najbliższym gronie
Podczas festynu nie zabraknie atrakcji skierowanych do najmłodszych uczestników

Źródło: https://pixabay.com/

W ramach Małochwiejskiego Festynu Sportowo – rekreacyjnego, który odbędzie się na terenie miejscowego boiska wiejskiego od godz. 16 zaplanowano liczne atrakcje skierowne do różnych grup wiekowych. W pierwszej części mają odbyć się liczne działania profilaktyczne, zorganizowane w ramach realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii oraz Uzależnień Behawioralnych na rok 2023. Zorganizowane zostaną pod postacią „zawodów prewencyjnych”, w których będzie można popisać się m.in. umiejętnościami piłkarskimi czy zmysłem taktycznym podczas gry w szachy. Ale to nie koniec.

– Będą zawody i konkursy dla dzieci, oczywiście z nagrodami. Nie zabraknie dmuchanego placu zabaw i zjeżdżalni czy malowania twarzy najmłodszych uczestników imprezy. Obecne będzie także namiotu wystawowego, w którym prezentować będziemy wytworzone przez nas produkty lokalne – poinformowała nas Maria Kowalczyk, prezeska Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”:

W części artystycznej, prócz lokalnych artystów, zaprezentują się: Zespół Śpiewaczy „Krajka” z Domu Kultury w Kraśniczynie i Kapela „Cukrowniacy” z Siennicy Nadolnej. Po zakończeniu części oficjalnej w okolicach godz. 20 do późnej nocy uczestnicy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami.

W trakcie imprezy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Małochwieju Dużym prowadzić będą zbiórkę funduszy na budowę miejsca pamięci niezwykle zasłużonego dla lokalnej społeczności Protazego Wnorowskiego.

Co ciekawe, jedna z atrakcji wydarzenia ze względów logistycznych już się odbyła. Był to mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy... kawalerami a żonatymi.

Podczas wydarzenia wykorzystywane będą przedmioty zakupione w ramach wynoszącego przeszło 17 tys. zł grantu, jaki udało się pozyskać „Rodzinnemu Gniazdu”.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama