Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:39
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Kierowca walczy o odszkodowanie

Urzędnicy z Dorohuska odmawiają mieszkańcowi Wólki Okopskiej wypłaty odszkodowania za naprawę opony, uszkodzonej na gminnej drodze.
Kierowca walczy o odszkodowanie

- To już drugie takie roszczenie tego mężczyzny. Za pierwszym razem dostał od nas zwrot kosztów za naprawę. Tym razem odmówiliśmy wypłaty, bo nie mamy żadnej pewności, że szkoda powstała na tej drodze – tłumaczy Wojciech Sawa, wójt gminy Dorohusk. 

W połowie września 60-letni mieszkaniec Wólki Okopskiej pojechał zawieźć swoją znajomą do lekarza. Jak twierdzi, na jednej z dróg gminnych uszkodził samochód.

- Przebiłem oponę w lewym kole. Wbił się w nią metalowy, ostry element, których zresztą na drodze było mnóstwo – relacjonuje mężczyzna.

60-latek udał się do wulkanizacji w Chełmie, gdzie naprawił szkodę. Wziął fakturę, po czym wysłał do Urzędu Gminy w Dorohusku podanie o zwrot należności – 35 zł.

Urzędnicy wypłacili mężczyźnie pieniądze. Ponadto wójt gminy Wojciech Sawa wysłał na wyremontowane drogi gruntowe pracowników, aby usunęli metalowe elementy mogące wyrządzać szkody.

Tymczasem 7 listopada do Urzędu Gminy w Dorohusku wpłynęło kolejne roszczenie od tego samego mieszkańca Wólki Okopskiej.

- Po raz kolejny wiozłem znajomą oraz jej córkę do lekarza. Miałem olbrzymiego pecha, bo po raz drugi przebiłem oponę na tej samej drodze. Powietrze nie zeszło od razu. Dopiero na drugi dzień zauważyłem, co się stało. Szkoda, bo wezwałbym wówczas policję i miałbym dwóch świadków. Postąpiłem tak jak za pierwszym razem. Naprawiłem koło i wziąłem fakturę, po czym wysłałem do urzędu podanie o zwrot należności. Przy drugiej awarii naprawa kosztowała 25 zł – opowiada 60-latek.

Tym razem jednak mężczyzna nie otrzymał zwrotu pieniędzy.

- Z drogi w Wólce Okopskiej korzysta wielu użytkowników, jednakże dotychczas nikt z wyjątkiem tego pana, nie zgłaszał podobnego problemu. Nie czujemy się winni. Po pierwszej wypłacie odszkodowania wysłaliśmy na drogę pracowników, którzy usunęli znajdujące się tam metalowe elementy. Ponadto mężczyzna, który złożył do nas podanie, poinformował mnie, że w dniu, kiedy przebił oponę, pojechał do Zamościa. Nie ma więc żadnej pewności, że to akurat na drodze w naszej gminie doszło do awarii – tłumaczy wójt Sawa. - Równie dobrze za jakiś czas ten pan mógłby przyjść i po raz kolejny żądać odszkodowania. Potem przychodziliby inni. Poza tym chciałbym zauważyć, że mężczyzna ten nie mieszka przy drodze, na której rzekomo przebił oponę – dodaje Sawa.

- Wójt twierdzi, że drogę gminną w Wólce Okopskiej wysprzątano, tymczasem we wtorek pofatygowałem się tam i w kilka minut nazbierałem cały woreczek żelastwa – dodaje z kolei 60-letni mieszkaniec wsi.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Damiano1981 21.12.2017 12:26
Komentarz zablokowany

KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama