Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gm. Leśniowice. Poddaj się urokowi Słowiańskiej Nocy!

Już 24 czerwca nad zalewem Maczuły w Horodysku odbędzie się tradycyjne wydarzenie związane z przesileniem wiosenno-letnim. To noc niepodobna do innych, pełna magii i uroku, dlatego warto w najbliższą sobotę udać się właśnie do Leśniowic. Dla gości przygotowanych zostanie moc atrakcji.
Gm. Leśniowice. Poddaj się urokowi Słowiańskiej Nocy!

Źródło: Pixabay / Gmina Leśniowice

Noc Świętojańska nad zalewem Maczuły, która jest organizowana już po raz piąty, będzie miała w tym roku wyjątkową oprawę. Impreza rozpocznie się warsztatami wyplatania wianków z kwiatów i polnych ziół oraz gałązek, które poprowadzą gospodynie z KGW Kreatywni i Aktywni oraz KGW Horodysko.  Każdy, kto tego popołudnia przyjedzie nad zalew Maczuły, będzie mógł wziąć udział w tych warsztatach i wykonać własny wianek przy tradycyjnych przyśpiewkach zespołu Rakołupianki. 

Oficjalne rozpoczęcie Nocy Świętojańskiej zaplanowano o godz. 18. Do wieczora scena ustawiona nad zalewem będzie rozbrzmiewała radosnym śpiewem. Wystąpią m.in. zespół Leśniczanki, zespół wokalno-instrumentalny Lokalsi, a następnie zespół „Gdzie diabeł nie może”. Tradycyjnie będzie można skosztować smakołyków przygotowanych przez miejscowe gospodynie.

- Gdy zapadnie zmrok, czyli ok. godz. 21, wszyscy goście zostaną zaproszeni na plażę, gdzie zapłoną ogniska, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Sielcu zaprezentują widowisko obrzędowe nawiązujące do słowińskiego rytuału. Przy ludowych pieśniach w wykonaniu zespołu Kumowianki uczestnicy wydarzenia puszczą na wodę wianki z zapalonymi świecami - mówi Wanda Jaroszczuk, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.

 W programie przewidziano także pokaz ogniowy, a następnie nastrojowy recital na molo w wykonaniu znanego wokalisty Janusza Pruniewicza. Jest już w gminie tradycją, że plenerowe imprezy kończy dyskoteka pod chmurką. W Noc świętojańską do tańca zagra DJ White.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama