Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Ścieżka rowerowa jest, ale jej nie ma...

Chodzi o odcinek przy ul. Rejowieckiej. Mieszkańcy zwracają uwagę na błędy w projekcie uliczki dojazdowej, chodnika i ścieżki rowerowej oraz złe oznakowanie. Urzędnicy tego nie potwierdzają. Jak pogodzić trasę dla rowerzystów z bezpieczeństwem przechodniów?
Chełm. Ścieżka rowerowa jest, ale jej nie ma...

Źródło: Nadesłane przez czytelnika

Mieszkańcy osiedla Rejowiecka skarżą się  na błędne oznakowanie ścieżki rowerowej między ulicami Judyma a Szpitalną. Przy wjeździe w ul. Działkową kończy się ścieżka rowerowa przylegająca do chodnika, a rowerzyści zobligowani są do zjazdu na drogę serwisową i poruszania się nią do wyznaczonej ścieżki przy skrzyżowaniu ul. Szpitalnej z ul.Rejowiecką.

- Rowerzyści oraz osoby poruszające się na hulajnogach zupełnie nie respektują faktu, że jest to chodnik dla pieszych, a nie miejsce dla nich. Trochę się im nie dziwię, skoro sam nie rozumiem tego oznakowania - z jednej strony ścieżka rowerowa jest, a obok wisi znak, że jej nie ma - mówi nam mieszkaniec ulicy.

Sytuacja jest o tyle problematyczna, że przy wspomnianym chodniku znajdują się dwa budynki przychodni, do których przywożeni są chorzy z niepełnosprawnościami narządu ruchu.

- Podczas gdy opiekunowie pomagają wysiąść osobie niepełnosprawnej z auta i przesiąść się na wózek, wpada w nich rozpędzony rowerzysta. To się w głowie nie mieści! - skarży się pracownik przychodni

Mieszkańcy twierdzą, że wielokrotnie zgłaszali ten problem do Urzędu Miasta Chełm, nawet już na etapie przebudowy ul. Rejowieckiej.

- Na odcinku za znakiem "koniec drogi dla rowerów" osoby kierujące rowerem muszą zjechać na jezdnię serwisową i poruszać się po niej na zasadach ogólnych w kierunku ul. Szpitalnej. Znak "droga dla pieszych/droga dla rowerów" prawdopodobnie się poluzował i jest przekręcony niezgodnie z organizacją ruchu. Zostanie poprawiony (powinien znajdować się na odwrocie znaku "przejście dla pieszych") - mówi nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Mieszkańcy nie ustępują i żądają poprawy błędów projektowych. Czy je wywalczą? Raczej wątpliwe... Będziemy o tym informować.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama