Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:24
Reklama

Pomagamy przetrwać zimę

W weekend odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, której patronujemy. Jak mówią wolontariusze, akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Chełma.
Pomagamy przetrwać zimę

- Podczas mojego zaledwie dwugodzinnego dyżuru, udało się wypełnić po brzegi dwa duże kosze zakupowe - cieszy się jeden z wolontariuszy. - Ludzie podchodzili do nas z wielką życzliwością, chętnie wrzucali produkty i dopytywali o szczegóły akcji.

Ogólnopolska zbiórka pod hasłem "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" organizowana jest w tym roku już po raz 25. Chełmski sztab przedsięwzięcia znajduje się w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie.

- Dziękuję wszystkim, którzy wrzucili coś do naszych koszy i wsparli akcję. Dzięki Wam nasz trud nie pójdzie na marne. Mam nadzieję, że uda się pomóc jak największej grupie potrzebujących - podsumowuje Artur Juszczak z MOPR.

Warto dodać, że podczas tej akcji zbierane są wyłącznie dary rzeczowe: słodycze, zabawki, żywność długoterminowa, środki czystości, zeszyty, książki, ciepła odzież, czapki, rękawiczki i szaliki, wolontariusze nie zbierają pieniędzy. Pomoc trafia dla najbiedniejszych, nie tylko dzieci.

Pomysł zorganizowania akcji zrodził się po spotkaniu dziennikarki Ewy Dados z małym dziesięcioletnim chłopcem, słuchaczem dobranocki, którą prowadziła w radiu.


Podobne artykuły:

Dołącz do Szlachetnej Paczki


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama