Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Kraśniczyńskie wyprawki kontynuowane. Mieszkańcy przywykli do programu

Od pierwszego stycznia ubiegłego roku miejscowy samorząd realizuje program pod nazwą „Wyprawka dla Malucha z gminy Kraśniczyn”. W ubiegłym roku skorzystało z niego 14 rodzin. Program jest kontynuowany także teraz i jak dotąd wsparcie trafiło do rodziców czterech chłopców.
Kraśniczyńskie wyprawki kontynuowane. Mieszkańcy przywykli do programu
W tym roku wsparcie trafiło już do Dawida, Mikołaja, Marcela i Kajetana

Wyprawka jest jednorazowym wsparciem rzeczowym do kwoty 500 zł, dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2022 r. zamieszkałych na terenie gminy Kraśniczyn. Do programu rodzice mogą zgłaszać dzieci do 3 miesiąca życia. Warunkiem otrzymania wyprawki dla malucha jest zameldowanie rodziców lub opiekuna prawnego w gminie Kraśniczyn oraz rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w krasnostawskim urzędzie skarbowym. Po jednej trzeciej roku na wstępne podsumowanie zdecydowała się wójt Monika Grzesiuk.

– Jesteśmy po cyklu zebrań wiejskich, w czasie których rozmawialiśmy z mieszkańcami o różnych rzeczach, w tym i o omawianym programie wsparcia. Spotykamy się głównie z przychylnymi głosami na jego temat, zaś część rodziców sama zapowiada, że wkrótce złożą dokumenty o wyprawkę. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że „w drodze” są już dwie dziewczynki i kolejny chłopiec. Staramy się także wspierać i namawiać rodziny, które już otrzymały od nas wsparcie, aby nie poprzestawały na jednym dziecku. A mamy różne rodziny. W przypadku przedostatniej wyprawki, było to już trzecie dziecko. Tak więc modele rodzin są różne – twierdzi „szefowa” gminy.

Na wsparcie rzeczowe składają się: kokon niemowlęcy, tzw. motylek, czyli poduszka antywstrząsowa, kołderka, materacyk, płaska poduszka, rożek, okrycie kąpielowe, kocyk, śpiochy, pieluchy muślinowe i grzechotka. Dodatkowo załączony jest okolicznościowy list od wójt gminy.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że taka forma wsparcia jest tylko jednym z wielu czynników zachęcających do dzietności mieszkańców. Jesteśmy świadomi, że ten program nie da także błyskawicznych efektów. Aby tworzyć odpowiednie warunki, musi być odpowiedni klimat do zamieszkiwania i wszystko co się na niego składa. Jest to zarówno praca samorządu, jak i poczucie bezpieczeństwa, inwestycje, poprawa jakości życia, opieki zdrowotnej, jakości edukacji. Ta praca jest wieloaspektowa i staramy się ją wykonywać jak najlepiej. Ale prosimy też o pomoc bociany i naszych młodych mieszkańców – dodała ze śmiechem wójt Grzesiuk.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama