Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Reklama MAREX

Historyczny sukces Cementu Gryfa. Zapaśniczki z medalami

To zasługa sześciu reprezentantek klubu, które wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek, które rozegrane zostały w Lublinie. Dzięki dobremu przygotowaniu technicznemu i taktycznemu, wszystkie wróciły z medalami.
Historyczny sukces Cementu Gryfa. Zapaśniczki z medalami

Złote krążki wywalczyły Olha Padoshyk, Alicja Nowosad i Daniela Tkachuk, po srebro sięgnęła Wiktoria Kamela, w po brąz Monika Dadas i Nikola Skórska. Te wyniki przełożyły się na pierwsze miejsce Cementu Gryfa Chełm w rywalizacji drużynowej. Dwa brązowe medale do dorobku reprezentacji województwa lubelskiego dołożyły jeszcze Regina Watras (ZTS Sokół Lublin) i Urszula Piotrowska (GKS Armaty Stoczek Łukowski), co ośmioosobowej drużynie dało najwyższy stopień podium w klasyfikacji generalnej województw. Mistrzostwa Polski juniorek są objęte Systemem Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Instytut Sportu, dzięki czemu konto Cementu Gryfa Chełm zasiliło się o kolejne 75 pkt w tegorocznej rywalizacji ogólnopolskiej.

- Podczas turnieju w Lublinie najlepsze zawodniczki z całego kraju walczyły też o zakwalifikowanie się do składu na czerwcowe mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Hiszpanii - mówi wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, Mieczysław Czwaliński. - Złote medale Olhi, Alicji i Danieli znacznie zwiększyły ich szanse na awans do tych ważnych zawodów.

Tuż przed mistrzostwami Polski juniorek, w Woli Uhruskiej odbył się turniej minizapasów o puchar wójta, gdzie jednym z wręczających wyróżnienia był Mieczysław Czwaliński. Pierwsze miejsce w tej rywalizacji przypadło reprezentantom gospodarzy, drugie drużynie ze Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym, a trzecie zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie. Sędzią głównym tych zmagań był medalista olimpijski Andrzej Głąb, a rywalizację poprzedził pokaz umiejętności zawodników Cementu Gryfa Chełm.

Czytaj też: Sześć medali karateków Satori


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: bolce zaczynaj szaleć - na rejowieckiej to se zrobił tor wyścigowyData dodania komentarza: 17.05.2024, 08:39Źródło komentarza: Wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Pasażerka wylądowała w szpitalu
Reklama
Reklama
Reklama