Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gmina Urszulin. Poznaj swoją okolicę...

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie zaprasza na rajd rowerowy, który odbędzie się 25 maja.
Gmina Urszulin. Poznaj swoją okolicę...

Źródło: Adam Panasiuk/Facebook

 

 

Długość trasy Rajdu rowerowego „Poznaj swoją okolicę” wynosi około 40 kilometrów. Po drodze przewidziane są punkty postojowe, gdzie będzie można wysłuchać ciekawostek historycznych i przyrodniczych związanych z gminą. Opowie o nich przewodnik z Poleskiego Parku Narodowego z którym współpracują organizatorzy.

- To cykliczna impreza, musieliśmy ją przerwać w czasie pandemii – wyjaśnia Monika Kędzierska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury w Urszulinie.

Impreza jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców gminy Urszulin, ale mogą się do niej także zgłosić osoby spoza niej. Na koniec imprezy uczestnicy spotkają się przy ognisku. Będą piekli kiełbaski i odpowiadali na pytania dotyczące ciekawostek, o których usłyszeli podczas rajdu. Prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone. - To jest bardzo dobra impreza, uczestnicy jadą w grupie, można porozmawiać i pośmiać się. Ludzie szybko się integrują i są zadowoleni – mówi Monika Kędzierska.

Zapisy na rajd trwają do 23 maja. Dodakowe informacje pod numerem 510-826-424.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama