Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Właściciel kantoru na celowniku bandytów

Komu i z jakiego powodu właściciel chełmskiego kantoru zalazł za skórę, że bandyci mu nie odpuszczają? Kilka miesięcy temu ukradli z jego samochodu kilkaset tysięcy złotych. Teraz sprowokowali stłuczkę i brutalnie pobili go w Łopienniku Górnym. Znów zrabowali mu sporą sumę pieniędzy.
Właściciel kantoru na celowniku bandytów

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się w środę, 15 listopada. Tego dnia Adam T. jechał z żoną najprawdopodobniej do Chełma, gdzie oboje prowadzą kantor wymiany walut. Około godz. 8, gdy małżeństwo było już kilkaset metrów od domu w Łopienniku Górnym, napadli na nich bandyci.

- W audi uderzył jadący z przeciwka osobowy mercedes. Chwilę później za rozbitym samochodem małżeństwa zatrzymało się renault, z którego wybiegło kilku mężczyzn. Pobili właściciela kantoru i zabrali mu torbę z pieniędzmi. Znajdowała się tam gotówka w różnej walucie - informuje podkom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Wszystko działo się na oczach mieszkańców i trwało zaledwie kilkadziesiąt sekund. Mieszkańcy Łopiennika Górnego nie mają wątpliwości, że była to zorganizowana akcja ze ściśle określonym planem.

- Bo niby skąd sprawcy wiedzieli, kiedy Adam z żoną wyjechali z domu? Musieli ich obserwować. Uważam, że stłuczka też nie była przypadkowa. Oszołomiony kierowca jest łatwiejszym celem, bo nie może szybko zareagować. W przeciwnym razie mógłby próbować odjechać - komentuje jeden ze świadków.

Poszkodowany 52-letni mężczyzna jechał z 46-letni żoną. Podczas stłuczki oboje doznali ogólnych obrażeń. Napastnikom najwyraźniej to nie wystarczyło. Zanim zabrali torbę z pieniędzmi, brutalnie pobili Adama T.

- Okładali go kamieniem, cegłówką lub jakąś częścią samochodową. Adam miał sine i podpuchnięte oczy oraz twarz całą we krwi. Wyglądało to tak, jakby chcieli dać mu nauczkę. Przecież gdyby chcieli go zabić, to na pewno by to zrobili. Jego żona uderzyła w twarz jednego ze sprawców, ale co ona mogła sama zrobić wobec tych osiłków - mówi inny rozmówca.

Właściciel kantoru trafił do szpitala. W trakcie badań okazało się, że ma liczne złamania w obrębie twarzoczaszki. Krasnostawscy policjanci nie zdradzają, ile bandyci ukradli swojej ofierze. Prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych.

Z relacji świadków wynika, że sprawcy napadu odjechali renault, które porzucili kilka kilometrów dalej, w Łopienniku Nadrzecznym. Samochód miał z przodu tablicę rejestracyjną na litewskich numerach. Bandyci ponoć przesiedli się do srebrnej mazdy, która czekała w zatoczce parkingowej przy szkole podstawowej. Kilku odjechało granatowym mercedesem typu kombi z charakterystycznymi srebrnymi listwami na bokach.

- Osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie lub kontakt telefoniczny: 82 575-62-10 lub 997.

To nie pierwszy raz 52-latek stracił pokaźną sumę pieniędzy. Okradziono go w połowie lipca br. Tuż przed godziną 9 zaparkował samochód tuż obok wejścia do kantoru przy ul. Popiełuszki w Chełmie. Zeznał wówczas, że otworzył drzwi do pomieszczenia i wszedł do środka, ale nie zamknął auta. Kiedy po chwili wrócił, zauważył, że z siedzenia zniknęła torba z pieniędzmi.

Śledztwo w tej sprawie jest nadal w toku. Policjanci przesłuchali właścicieli i sprzedawców pobliskich sklepów. Pod lupę wzięli również pracowników firmy z okolic Zielonej Góry, którzy przy ul. Targowej w Chełmie wykonywali renowację kanalizacji sanitarnej. Śledczy nie chcą ujawnić, o jaką kwotę chodzi. Krążą pogłoski, że złodziej mógł ukraść nawet milion zł.

 

 


Podobne artykuły:

Złodziej wyparował z walutą kantoru

Napadł na kantor i zwinął utargOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Xyz 20.11.2017 10:19
Kto mądry przewozi tyle pieniędzy w aucie ? Po jednym razie Pan T. Się nie nauczył, że coś jest nie tak... Mógł wynająć konwój albo zostawiać utarg w skrytce. Sam sobie jest winien. Szkoda żony że musiała na to patrzeć.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama