Trofea w Mazovia Cup. Sukcesy chełmskich karateków

Kolejne medale zasiliły dorobek Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori oraz Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie. Karatecy zdobyli podczas Ogólnopolskiego Turnieju Mazovia Cup 2023, który rozegrany został w Piasecznie. Dla reprezentantów obu klubów były to jedne z największych dotychczasowych zmagań, startowało w nich ponad 650 zawodników z kilkudziesięciu ośrodków karate.
Reprezentacja Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori

Karatecy z Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori wrócili z Mazovia Cup z 11 pucharami, zajmując dziewiątą lokatę w klasyfikacji końcowej. W kata złoto wywalczył Tycjan Bielak, srebro Fabian Nafalski, zaś brąz Dawid Wurszt. Pozostałe medale zawodnicy Satori zdobyli w konkurencji kumite. Są to: złoto Fabiana Nafalskiego i Dawida Wurszta, srebro Rozalii Bielak oraz brązy Leny Pilipczuk, Wiktorii Witowskiej, Mateusza Hurko, Adama Wójtowicza i Bartosza Pachuty.

Z reprezentantów Klubu Karate Kyokushin Kanku w Chełmie najlepiej wypadł Davyd Kovalchuk, który sięgnął po brązowy medal. Pozostali zawodnicy Kanku, po niełatwych i zaciętych pojedynkach, uplasowali się natomiast na piątych lokatach. Byli to: Estera Szopa, Marcel RojekMyroslav KovalchukYevhenii Kovalchuk.

Teraz czytane: Arka gotowa do walki o I ligę!