Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Pogorzelcy czekają na wsparcie

Pani Edyta wraz z rodziną mieszka w Rudce w gm. Chełm. 30 października w jej domu wybuchł pożar. Dzięki szybkiej pomocy strażaków udało się ocalić część budynku, ale niestety wymaga sporego remontu.
Pogorzelcy czekają na wsparcie

- Na szczęście byliśmy wtedy w domu. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało, gdybyśmy w porę nie zauważyli ognia... - mówi ze smutkiem pani Edyta.

Wprowadziła się tam w maju tego roku razem z mężem, dwójką dzieci i ojcem.

- Mieliśmy trzy pokoje, po pożarze mamy dwa. W jednym mieszkamy z mężem i dziećmi,  drugi zajmuje mój tato.

Do pożaru doszło w przybudówce, gdzie znajdował się piec. Domowników zaniepokoił odgłos trzaskających iskier. Gdy pani Edyta otworzyła drzwi od kotłowni, zobaczyła płomienie. Najpierw sama próbowała ugasić ogień, ale nie dała rady. Płonęła już ściana domu i sufit. Kobieta wezwała na pomoc straż pożarną.

- Na razie mąż zabezpieczył tę część budynku, którą musimy odremontować. Koniecznie trzeba naprawić dach, przez który teraz leje nam się do środka woda. Dzięki pomocy firmy Top Bud-Plus, jego remont nie będzie tak kosztowny, jak wstępnie wyliczyliśmy. Dostaliśmy materiały po kosztach - opowiada kobieta.

Dom niestety nie był ubezpieczony. Rodzina liczy więc na pomoc ludzi dobrej woli.

- Może komuś zostały po remoncie płyty karton gips, może drzwi w dobrym stanie, panele, grzejniki czy wersalka? Chętnie przyjmiemy - prosi pani Edyta. - Remont chcemy zacząć wiosną, ale przed zimą musimy jeszcze zabezpieczyć część wyłączoną z użytku.

Osoby, które chciałyby pomóc rodzinie, proszone są o kontakt z redakcją.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: e-MieszkaniecTreść komentarza: Tyle pieniędzy wydanych a o Gali dowiedziałem się w dniu gali. Super ekstra! Tak trzymać.Data dodania komentarza: 5.12.2025, 14:40Źródło komentarza: Chełm zapłacił 100 tys. zł za promocję podczas gali boksuAutor komentarza: historiaTreść komentarza: pierdzistołki od picia kawy i "spadaj na drzewo"Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:41Źródło komentarza: W budżetówce płacą więcej niż w firmach prywatnych. Tyle zarabiają PolacyAutor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetarg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama