Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:49
Reklama

Zamiast nowego telefonu sprzedawca wysłał jej...

24-letnia kobieta zamówiła telefon na jednym z portali internetowych. Sprzedający zapewniał, że urządzenie jest nowe. Jednak zamiast komórki dostała w paczce ryż. Chełmscy policjanci ustalają teraz oszusta.
Zamiast nowego telefonu sprzedawca wysłał jej...

Pokrzywdzona mieszkanka gminy Chełm o zdarzeniu tym powiadomiła w ubiegłym tygodniu dyżurnego komendy. Straty oszacowała na ponad 1500 zł.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że na jednym z portali internetowych zakupiła telefon komórkowy. Przed dokonaniem transakcji kontaktowała się ze sprzedającym, który zapewniał ją, że telefon jest nowy, posiada gwarancję oraz komplet dokumentów.

Gdy otrzymała przesyłkę, zgodnie z umową zapłaciła ponad 1500 zł. Po otworzeniu paczki okazało się, że w opakowaniu po telefonie znajduje się ryż. Firma dostarczająca przesyłkę najprawdopodobniej wstrzyma się z przekazaniem gotówki nieuczciwemu sprzedawcy. Policjanci wyjaśniają sprawę oraz przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

- Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem internetu upewnijmy się najpierw, co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych – mówi Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie. - Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama