Wodnik w pływackiej czołówce województwa

18 medali w 22 konkurencjach wywalczyli pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Krasnystaw w IV rundzie Ligi Pływackiej "Szuwarek". Zmagania zgromadziły 166 zawodników i zawodniczek z 12 klubów województwa lubelskiego.

Była to pierwsza po przerwie letniej, a czwarta z kolei runda pływackiej rywalizacji, która odbywa się w Krasnymstawie. Do zakończenia ligi pozostały jeszcze dwie rundy. Na ostatnich zawodach uhonorowani zostaną najlepsi pływacy z woj. lubelskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Podczas IV rundy bardzo dobre wyniki osiągnęli podopieczni Andrzeja Miciuły, którzy osiemnastokrotnie stawali na podium, zajmując w klasyfikacji medalowej drugie miejsce. Pierwsza była Olimpia Lublin (21 medali), a trzecia Wisła Puławy (6 medali). Krasnostawianie zdominowali wyścigi na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz na dystansie 25 m stylem grzbietowym. W tej pierwszej konkurencji zwyciężył Paweł Korzeniowski (czas: 2:27,31 s) przed Norbertem Zacharzyńskim (2:28,22 s) i Piotrem Korzeniowskim (2:42,21 s). Z kolei w drugiej konkurencji pierwsze miejsce zajął Michał Matysiak(23,73 s), drugi był Jakub Sabała (26,57 s), a trzeci Szymon Głąb (28,39 s). Wszyscy są zawodnikami Wodnika. Paweł Korzeniowski do swojego dorobku dołożył jeszcze jeden złoty medal, wygrywając wyścig na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:12,05 s). Co ciekawe na finiszu Korzeniowski po raz drugi wyprzedził swojego klubowego kolegę Norberta Zacharzyńskiego (drugie miejsce – czas: 1:16,05 s).

Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Igor Kostrzanowski i Wojciech Sławacki. Ten pierwszy był bezkonkurencyjny na 50 m stylem grzbietowym (45,46 s), z kolei ten drugi nie miał sobie równych na 200 m stylem dowolnym (2:27,27 s).

Jako druga na mecie w swoich wyścigach dwukrotnie była Wiktoria Wilgocka. Podopieczna trenera Miciuły wywalczyła srebro na 50 m stylem motylkowym (33,75 s) i 200 m stylem dowolnym (2:24,67 s). Medal tego samego koloru zdobyli także: Piotr Źrubek na 25 m stylem dowolnym (19,01 s.), Laura Adamczyk na 50 m stylem dowolnym (39,63 s), Michał Terlecki na 50 m stylem motylkowym (35,58 s) oraz Aleksandra Poszytek na 25 m stylem grzbietowym (25,18 s). Krasnostawianie wywalczyli ponadto dwa brązowe medale. Pierwszy w wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył Źrubek (52,97 s), z kolei po drugi krążek tego koloru sięgnął Krystian Zacharzyński, który również rywalizował na dystansie 50 m stylem grzbietowym, ale w innej kategorii wiekowej.