poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:38

Jeździeckie popisy reprezentantów Pijanego Oxera

Stadnina Ogierów w Białce gościła jeźdźców z całego województwa. Podczas Zawodów Regionalnych i Towarzyskich w Skokach przez przeszkody oraz w rozgrywanym równolegle Finale Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny 2016 znakomity występ zanotowali reprezentanci sekcji Pijany Oxer w Kasiłanie. To drugi w ostatnim czasie sukces jeźdźców z gminy Leśniowice.

Podopieczni Waldemara Wysockiego zdeklasowali swoją konkurencję. Nie straszny był im silny wiatr oraz padający deszcz. W rundzie otwartej Finału Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Dudek na koniu Samborza. Po dramatycznym ostatnim nawrocie zawodniczka Pijanego Oxera zachwiała się nad poprzeczką i omal nie spadła z konia. Ostatecznie jednak poradziła sobie z przeszkodą i nie straciła uzyskanej wcześniej przewagi punktowej.

Drugie miejsce i srebrny medal w tej samej kategorii wywalczył Marcin Szostak na koniu Enigma. Podobnie jak Dudek, pokonywał on przeszkody zawieszone na wysokości 85 cm.

W tzw. rundzie dużej Finału Jeździeckiego Pucharu Lubelszczyzny (wysokość przeszkód wynosiła 125 cm) bezkonkurencyjny był Łukasz Wysocki na koniu Syria. Zawodnik, a jednocześnie jeden z dwójki trenerów sekcji Pijany Oxer, zaprezentował duży kunszt jeździecki oraz świetne porozumienie z klaczą.

W równolegle rozgrywanych zawodach w skokach przez przeszkody nie lada wyczynu dokonała Kamila Sionkowska na klaczy Mesaria. Podopieczna Waldemara Wysockiego potwierdziła swoją mistrzowską formę, zdobywając podczas dwudniowej rywalizacji (zawody odbyły się 24-25 września) cztery złote medale: dwa w konkursach klasy L-100 cm i dwa w konkursach klasy LL-90 cm.

Bardzo dobrze na zawodach w Białce wypadła także Maria Pyzel, jeżdżąca na klaczy Magnolia. Podczas pierwszego dnia zmagań zajęła drugie miejsce w konkursie klasy LL-80 cm, zaś dzień później wygrała tę kategorię, kończąc przejazd bezbłędnie jako jedyna.

Poza podium znalazła się Dominika Czyż, startująca na koniu Eman. Zawodniczka ta uplasowała się na piątej pozycji w konkursie klasy LL-90 cm oraz na czwartej w konkursie klasy L-100 cm.