Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Czas sportowych podsumowań wśród uczniów lokalnych szkół

W I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego programu Szkolnego Związku Sportowego i Ministerstwa Edukacji i Nauki "Kształcenie animatorów sportu szkolnego" oraz realizowanego w jego ramach kursu "Młodzieżowego Sędziego Sportowego". Uczniowie lokalnych placówek zdali egzaminy, dające im możliwość arbitrażu w kilku dyscyplinach. Ponadto chełmskie szkoły zostały też docenione podczas podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Lubelskiego za rok szkolny 2021/2022.

Legitymacje i koszulki Młodzieżowych Sędziów Sportowych podczas bilansu w I LO w Chełmie wręczyli uczniom: Dariusz Kostecki (st. wizytator chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie), Agnieszka Walewska-Maksymiuk (dyrektor departamentu oświaty UM Chełm), Tadeusz Więcek (wiceprezes Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego) i Halina Smyk (dyrektor I LO w Chełmie). W lekkoatletyce otrzymali je: Jakub Gębicki, Wiktoria Gajosz, Maja Krzywicka, Patrycja Mazurek, Jakub Orzędowski, Kacper Tyrka, Norbert Tyrka, Wiktoria Wdowiak i Natalia Wyrostek (opiekun Marek Mazurek). W siatkówce młodzieżowymi sędziami zostali: z I LO - Oliwier Godziszewski, Julia Greber, Igor Jeleń, Anna Kamola, Roksana Kozłowska, Klaudia Orzeł, Jakub Piędzia, Jakub Piszcz, Maciej Stangryciuk i Wiktoria Wdowiak (opiekun Jarosław Betiuk), a z II LO: Piotr Buda, Martyna Fornal, Kinga Gawęda, Szymon Huszcz, Przemysław Kawecki, Mateusz Koniuszewski, Iga Krawczyk, Bartosz Wancerz, Kamil Zalewski i Patrycja Zawadzka (opiekun Adam Kot). W piłce nożnej legitymacje i koszulki zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie (opiekun Andrzej Pieńkowski), tj.: Michał Błaszczuk, Mateusz Czarnota, Bartosz Jabłoński, Jarosław Kociubowski, Adam Kubyś, Fabian Lewczuk, Jakub Łopuszyński, Dawid Marczuk, Adrian Pastuszak i Michał Wójcik. W koszykówce doceniono wychowanków trzech placówek oświatowych. Z I LO są to: Piotr Grządkowski, Michał Kociubiński, Antoni Lis, Krystian Martyniak, Maja Mękal, Wiktoria Nadworska, Alicja Orłowska, Alan Orłowski, Julia Ostrowska i Nikola Styś (opiekun Marta Sadowska), natomiast z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych oraz II LO: Brajan Bonat, Michał Fornal, Mateusz Gardziński, Kacper Kaczmarek, Kacper Nafalski, Mateusz Nieznanowski, Damian Skorupa, Konrad Szopiński i Patryk Wasiński (opiekun Mariusz Półtorak). W piłce ręcznej egzaminy pomyślnie zaliczyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie pod opieką Krzysztofa Szyszkowskiego  - Patrycja Chmielewska, Jakub Danicki, Karolina Drzazgowska, Anna Godna, Bartłomiej Gorzała, Kornelia Mikulska, Maciej Strelczuk, Sebastian Strycharz, Kaja Wójtowicz i Paweł Zając, a w badmintonie trenujący w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmie pod opieką Andrzeja WorzanowskiegoPaweł Adamczyk, Jakub Kamiński, Kacper Korzeniewski, Oliwier Mazurek, Maciej Ogrodnik, Piotr Raćkowicz, Karolina Tolisz, Wiktoria Tołysz, Cyprian Watrakiewicz i Hubert Wołczuk.

Z kolei w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie zostało podsumowane Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Lubelskiego za zeszły rok. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych. W igrzyskach dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie, która zajęła również drugą lokatę w igrzyskach młodzieży szkolnej. Z kolei w zmaganiach licealistów środkowe miejsce podium przypadło I LO w Chełmie. Takie samo miejsce zajął Chełm w klasyfikacji powiatowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem Autor komentarza: andy Treść komentarza: może zapytacie o zdanie jakiegoś Polaka Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:30 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama