Nie jest to pierwsza zmiana barw w służbach. W 2022 r. strażacy zaczęli nosić nowe mundury sztabowo-koszarowe. Teraz strażacy systematycznie będą zrzucać czarne barwy, żeby zastępować je piaskowymi.
Trwa także – rozpoczęta wcześniej niż u strażaków – wymiana mundurów galowych w policji. Teraz będą ciemnogranatowe, żeby nawiązywały do przedwojennych tradycji służby.
To nie jedyna zmiana w policji, bo do służby właśnie wchodzą radiowozy w nowym wydaniu kolorystycznym.
– Zmiany w oznakowaniu policyjnych radiowozów spowodują ich lepszą widoczność, która przełoży się na wzrost bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg – tak o zmianach mówiła 2 miesiące temu śląska policja, gdy otrzymała pierwsze pojazdy w nowej wersji.

Nowe samochody i motocykle można nazwać „pstrokatymi”. Są generalnie srebrne, z niebieskimi wstawkami i szerokimi pasami odblaskowymi. Przypominają trochę samochody służb z Wielkiej Brytanii.
Przemalują karetki, przebiorą ratowników
Teraz przyszła pora na karetki pogotowia. Każdy widział jadące na sygnale różne ich wersje. Pędzą po ulicach zarówno białe, jak i żółte. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zmiany w tej sprawie. Karetki będą żółte. Wszystkie bez wyjątku.
Sami ratownicy mają też zacząć przypominać policję czy straż pożarną. Chodzi o jeden element umundurowania. Ratownicy mają na piersi nosić oznaczenia funkcji i nazwisko.
W wydanym przez resort rozporządzeniu podkreślono, że jego wprowadzenie nie spowoduje natychmiastowych skutków finansowych dla dysponentów stacji pogotowia. Czemu? Bo resort zdrowia dał im sporo czasu na wprowadzenie zmian.
W przypadku umundurowania ratowników termin mija 31 grudnia 2027 roku, w przypadku karetek – z końcem 2030 roku.
Czytaj także:
- Gm. Chełm. Zderzenie podczas wyprzedzania. Cztery osoby zabrane do szpitala
- Gm. Kamień. Śmierć przed domem. Za przejechanie brata autem stanie przed sądem
- Wypadek w Rożdżałowie. Kilka osób rannych. Na miejscu śmigłowiec LPR
- Kulisy wypadku na S12. Nie żyje 92-letnia pasażerka rozbitego busa
- Rodzinna tragedia. W lesie znaleziono ciała dwóch osób - ojca i córki
- Kraj. Makabra. Ojciec miał udusić roczną dziewczynkę. Matka pozwalała mu znęcać się nad nią

![Zginął 46-letni motorowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Był pod wpływem alkoholu [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-uciekl-z-miejsca-wypadku-byl-pod-wplywem-alkoholu-film-1764928032.jpg)






![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze