Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:03
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Wybieg dla psów w rękach osiedla

To mieszkańcy zdecydują, czy na osiedlu Cementowni powstanie wybieg wraz z placem zabaw dla psów. Urzędnicy miejscy najpierw odrzucili wniosek, ale później zmienili zdanie. Pomysł zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną.
Wybieg dla psów w rękach osiedla

Przewodniczący rady osiedla Cementowania Dariusz Wojciechowski chce urządzić w Ogródku Jordanowskim interaktywny plac zabaw dla psów. Zwierzaki byłyby tam wyprowadzane i zyskałyby miejsce do zabawy. Zasady miały być określone w regulaminie terenu. Wojciechowski nawiązał już nawet współpracę z Chełmską Strażą Ochrony Zwierząt, która wstępnie zadeklarowała, że będzie się tą działką opiekowała.

Wszystko było dogadane, jednak okazało się, że urzędnicy opiniujący wnioski mają zbyt dużo wątpliwości prawnych. Zespół był mocno podzielony w kwestii dopuszczenia tego projektu do głosowania. Wątpliwości budziły funkcje terenu, który pierwotnie był przeznaczony do wypoczynku dzieci i młodzieży, a nie zwierząt. Ponadto brak było uszczegółowienia zakresu zadania przez zgłaszającego, co utrudniało oszacowanie wartości inwestycji. Pojawiły się również wątpliwości dotyczące interpretacji zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego.

Komentarze internautów:

O pomyśle wybiegu dla psów pisaliśmy TUTAJ

W czwartek na stronie internetowej budżetu obywatelskiego pojawiła się lista wniosków zaopiniowanych pozytywnie lub negatywnie. Wybieg dla psów w Ogródku Jordanowskim został dopuszczony do głosowania.

Na 13 wniosków z osiedla Cementownia 11 weszło do głosowania, a dwa nie. Komisja opiniująca odrzuciła propozycję remontu oświetlenia ulic Cementowej i Chomentowskiego. Chodziło o wymianę kloszy i żarówek istniejących latarni oraz okablowania doprowadzającego prąd do lamp oświetleniowych. Urzędnicy ustalili, że pomysł ten narusza m.in. prawo własności, oświetlenie uliczne jest bowiem własnością Rejonu Energetycznego o/Chełm.

Weryfikacji merytorycznej nie przeszedł także pomysł budowy chodnika od skrzyżowania ul. Przemysłowej z ul. Kolejową i ul. Fabryczną, po prawej stronie w kierunku Cementowni do garaży. Miasto nie dysponuje wystarczającym terenem do realizacji tego zadania.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
aniaaaaa 26.09.2017 12:44
Wybieg dla zwierząt jest bardzo potrzebny!

KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama