Nasi tenisiści stołowi walczą o jak najwyższe lokaty

Zawodnicy Ogniwa Chełm, UKS Żaczek Fajsławice i SMS Włodawa nie próżnują, rywalizując w kolejnych zmaganiach, i to nie tylko ligowych.

Tenisiści stołowi z Chełma i Fajsławic startowali w turnieju "Mamy Niepodległą", który 19 listopada rozegrany został w Szkole Podstawowej w Liśniku Dużym. Rywalizacja odbywała się tam w czterech kategoriach wiekowych. Wśród zawodników Ogniwa najlepiej wypadła Lena Romanowska, która wywalczyła pierwsze miejsce wśród młodziczek, a tuż za nią uplasowała się Julia Tatysiak. W tej samej kategorii brąz zdobył Jonatan Piasecki, a medal z takiego samego kruszcu przywiozła do Chełma jego siostra Wiktoria Piasecka, rywalizująca z żakami. W grupie kadetów na trzecich lokatach zostali sklasyfikowani Adam Szczurowski i Przemysław Kalinowski.

W tych samych zawodach liczną, bo 12-osobową reprezentację wystawił UKS Żaczek Fajsławice. Złote krążki to zasługa Nikoli Urbańczyk (skrzaty), Szymona Kępy (skrzaty) oraz Antoniny Serafin (kadeci), która wywalczył go po pięciosetowym i wymagającym pojedynku z Marią Karczmarz z Lewartu Lubartów. Nikola Baran była piąta wśród młodzików, w tej samej grupie Alicja Bochniarz uplasowała się na siódmej lokacie, natomiast Katarzynie Wasil przypadło piąte miejsce w kategorii żaków.  Dzień później III-ligowy skład UKS Żaczek Fajsławice grał jeszcze z MKS-STS Lubartów, wygrywając 8:2. Punkty dla zwycięzców zdobyli: Bartłomiej Świdnik (2,5), Piotr Piórkowski (2,5), Konrad Korzeniowski (2) i Antonina Serafin (1).

Kolejny mecz, ale w II lidze, rozegrali też zawodnicy SMS Włodawa. Podopieczni Artura Zguczyńskiego ulegli na wyjeździe 4:6 zespołowi AZS Politechnika Lubelska. Punkty dla drużyny z Włodawy to zasługa: Sylwestra Włoszka w grze indywidualnej (2), w deblu z Błażejem Warpasem (1) oraz w deblu z Jakubem Zguczyńskim (1).