Gm. Białopole. Niepodległościowy turniej szachowy [WYNIKI]

W powiatowych zawodach szachowych zmierzyli się w Białopolu wytrawni szachiści z terenu powiatu chełmskiego. Nie zabrakło dobrej atmosfery i zdrowych, sportowych emocji.

Autor: Starostwo Powiatowe w Chełmie

Szachy wpisały się na stałe do tradycji powiatowych, sportowych rywalizacji. Turniej odbył się po raz XVI. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał wójt gminy Białopole Henryk Maruszewski. Na zaproszenie władz powiatu odpowiedziało 47 szachistów.

W kategorii open zwyciężył Michał Dragan z Wierzbicy. Drugie miejsce zajęła Karolina Radecka z Leśniowic, a trzecie - Paweł Burda z Wojsławic. Wśród juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Bartosz Lipiak z Leśniowic. Kolejne miejsca zajęli: Mateusz Gajur z Żalina i Jakub Romańczuk z Leśniowic. Wśród juniorek do lat 18 najlepiej zagrała Aleksandra Radecka z Leśniowic. Kinga Pietrucha z Chełma miała drugie miejsce, a Julia Bernatek z Leśniowic – trzecie.

W kategorii juniorzy do lat 12 pierwsze miejsce zdobył Jan Tomaszewski z Chełma. Na podium znaleźli się także: Michał Babicz z Chełma i Hubert Być z Wojsławic. Pola Mielniczuk z Chełma okazała się najlepsza wśród juniorek do lat 12. W tej kategorii drugą nagrodę otrzymała Martyna Być z Wojsławic, trzecią - Emilia Dąbrowska z Białopola.

Nagrodę dla najlepszej kobiety otrzymała Karolina Radecka z Leśniowic. Turniej sędziował Edward Chowra.

Puchary i dyplomy w imieniu starosty chełmskiego Piotra Deniszczuka wręczała radna Rady Powiatu w Chełmie Beata Augustynek.