Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

To był kulturalny weekend w Wojsławicach

Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach po raz kolejny zorganizowało wydarzenie pod nazwą "Weekend z Kulturą". Ci, którzy cenią sobie możliwość obcowania z różnorakimi formami artystycznego wyrazu, mogli się poczuć usatysfakcjonowani. Pracownicy ośrodka zapewnili wszystkim gościom intensywny czas wypełniony sztuką.
To był kulturalny weekend w Wojsławicach

Autor: Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach

Weekendowy maraton ze sztuką rozpoczął się z w miniony piątek, 4 listopada, późnym popołudniem w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej, gdzie odbył się wernisaż wystawy fotografii tradycyjnej. W trakcie wydarzenia prezentowane były prace Mariusza Tomczuka. Przy okazji wszyscy zwiedzający mogli zapoznać się ze sprzętem do wykonywania tego typu fotografii. Prawdziwą atrakcją dla gości wernisażu było pokazowe wykonanie zdjęcia, które następnie zostało wywołane i umieszczone i pośród innych fotografii. Wystawę można oglądać w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej w godzinach otwarcia placówki.

W niedzielę, 6 listopada, odbyły się natomiast "Zaduszki muzyczne" - tradycyjny koncert, który na stałe wpisał się w atmosferę listopadowego czasu refleksji i zadumy. Wystąpiła m.in. Grupa BelCanto, natomiast na wycieczkę po różnych kulturach muzycznych związanych z okresem zaduszek zabrał słuchaczy Tomasz Brudnowski z zespołem. 

Tego dnia uczczeni zostali również Żydzi pomordowani w okresie okupacji niemieckiej oraz żołnierze polegli w bitwie pod Wojsławicami. Wieńce w lokalnych miejscach pamięci złożyła delegacja, w skład której weszli wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski, przewodnicząca rady gminy Jolanta Jabłońska, prezes Stowarzyszenia Miłośników Wojsławic Marian Lackowski oraz dyrektor GCKSiT w Wojsławicach Dorota Borys.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamakabaret
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MariolkaTreść komentarza: W propagandzie Jakuba Banaszka jest super!Data dodania komentarza: 30.04.2026, 08:41Źródło komentarza: Chełm rozwija się nierówno. Sukcesy społeczne i problemy gospodarczeAutor komentarza: WalerkaTreść komentarza: W kluczowych kwestiach Chełm leży. Co na to Jakub Banaszek?Data dodania komentarza: 30.04.2026, 08:19Źródło komentarza: Chełm rozwija się nierówno. Sukcesy społeczne i problemy gospodarczeAutor komentarza: AleksandraTreść komentarza: U nas tak jest pierwszenstwo pracy mają mieszkancy zamieszukjacy naszą gmine. Gdzies jest inaczej?! :)Data dodania komentarza: 29.04.2026, 23:06Źródło komentarza: Powiat chełmski. Miliony dla przedszkolaków. Samorząd województwa inwestuje w najmłodszychAutor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotły
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama