Chełmianka wygrała z Podhalem. Kolejne punkty dla biało-zielonych

Kolejne cenne trzy punkty wpadły na konto piłkarzy Chełmianki po sobotnim zwycięstwie na wyjeździe nad Podhalem Nowy Targ. Podopieczni Tomasza Złomańczuka pokonali rywali 3:1.

Biało-zieloni bardzo szybko, bo już po dziesięciu minutach, wyszli na prowadzenie. I chociaż to w tym czasie oni mieli kilka okazji do bramek, to „pomógł” im zawodnik gospodarzy, Wiktor Żołądź, fundując samobójczego gola po zagraniu w polu karnym Patryka Czułowskiego. 23 minuta przyniosła Chełmiance dwupunktowe prowadzenie. Celnym strzałem popisał się Krystian Wójcik po wspólnej akcji z Patrykiem Czułowskim. Na tym jednak dominacja gości się nie skończyła, ponieważ w końcówce pierwszej połowy trzeciego gola po rzucie wolnym dołożył Piotr Piekarski.

Po zmianie stron gospodarze przystąpili do ataku, co w 53 minucie zakończyło się pierwszą bramką na ich koncie, której autorem został Bartosz Żurek. To było jednak ostatnie słowo drużyny Podhala, szczególnie że z czasem musieli skupić się na defensywie, bo biało-zieloni nie mieli zamiaru jzmniejszać swojej dominacji. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Chełmianki.