Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 17:31
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Nasi walczyli w Pingla Cup. Sezon nabiera rozpędu

Ponad 200 osób z całego kraju wystartowało w prestiżowym turnieju Pingla Cup, który rozegrał się w hali sportowej Dartomu Bogorii w Grodzisku Mazowieckim. Nie zabrakło tam reprezentantów Ogniwa Chełm i UKS Żaczek Fajsławice, którzy zajęli wysokie lokaty.
Nasi walczyli w Pingla Cup. Sezon nabiera rozpędu

Te zmagania były pierwszym ogólnopolskim sprawdzianem przed turniejami cyklu Grand Prix dla dwóch grup wiekowych, czyli skrzatów i młodzików. W Grodzisku Mazowieckim Ogniwo Chełm reprezentowały trzy osoby - skrzatka Wiktoria Piasecka i dwaj żacy, Jonatan Piasecki i Szymon Mróz. Wiktoria bez problemu awansowała z fazy grupowej do turnieju głównego i dotarła aż do ćwierćfinały, gdzie nieznacznie uległa rywalce 3:1. Obaj żacy z chełmskiego klubu również przeszli do etapu głównego zmagań, ale żadnemu nie udało się dotrzeć do ćwierćfinałów. Szymon zajął 17 lokatę, a Jonatana 25. W tej samej kategorii wiekowej startowała również Wiktoria, plasując się na 17 miejscu. Dodatkowo, w grze podwójnej skrzatów, grając w parze z Oliwierem Czuczakiem z Koszalina, wywalczyła dziewiątą lokatę. Wyjazd zawodników chełmskiego Ogniwa na zmagania Pingla Cup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu LW Bogdanka SA.

- W turnieju brała udział praktycznie cała krajowa czołówka, więc nasi zawodnicy mieli dobrą szansę oceny formy po wakacjach - mówi prezes klubu Jerzy Czarnecki. - Optymizmem napawa szczególnie wynik Wiktorii, który jest dobrą prognozą przed Grand Prix, które odbędzie się na przełomie września i października.

O udanym występie w Pingla Cup mogą też mówić reprezentanci UKS Żaczek Fajsławice. Skrzatka Nikola Urbańczyk, dzięki dwóm zwycięstwom awansował do głównego etapu zmagań, jednak tam uległa mocnym rywalkom, kończąc turniej na miejscach 14-16. W tej samej kategorii wiekowej dzielnie walczył również Szymon Kępa, ale nie udało mu się dostać do pierwszej szesnastki, przegrywając w piątym secie decydującego pojedynku. W rozgrywanym jednocześnie turnieju kwalifikacyjnym do Grand Prix startowała kolejna piątka zawodników Żaczka: Antonina Serafin, Agnieszka Koc, Krzysztof Salecki, Konrad Korzeniowski i Bartłomiej Świdnik.

- Tosia zajęła dziewiąte miejsce po zaciętej rywalizacji najpierw z rywalką z Politechniki Lubelskiej, a następnie z naszą byłą reprezentantką Wiktorią Salecką - mówi Tadeusz Bochniarz, trener klubu. - Krzysztof zaliczył trzy wygrane pojedynki, a Bartek Świdnik dwie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama