Spektakl wystawi Teatr TAK z Warszawy. Jego scenariusz napisany jest wierszem w języku polskim, a został oparty na motywach przygód Koziołka Matołka, opisanych przez Kornela Makuszyńskiego. W trakcie spektaklu dzieci uczą się podstawowych słów i zwrotów języka angielskiego oraz m.in. prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych.
Jest to opowieść o tym, jak Koziołek Matołek za sprawą zaklęcia trafia do Nowego Yorku. Następnie samolotem leci do Afryki, potem do Chin. Magiczna herbatka sprawia, że przenosi się ponownie do Polski. Zwycięża złego trola i zasiada w księstwie Koziegłowie.
Przedstawienie odbędzie się 19 sierpnia, tradycyjnie na pl. Łuczkowskiego. Początek o godz. 17. Jeśli aura nie dopisze, zostanie przeniesione do sali gimnastycznej IV LO przy ul. Świętego Mikołaja 4.


![Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-5-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zdjecia-1773176473.jpg)





![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [8-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-1-3-2026-1772927978.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze