Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:08
Reklama Reklama sprzedaży domów na Os. Niedźwiadek w Chełmie

Region. Konkursy rozstrzygnięte, ale tylko częściowo

Znamy już częściowe wyniki konkursów na dyrektorów powiatowych placówek. Okazuje się, że misję będą najprawdopodobniej kontynuowały dwie dotychczasowe szefowe.
Region. Konkursy rozstrzygnięte, ale tylko częściowo
Autor: Pixabay

11 lipca br. Starostwo Powiatowe w Chełmie ogłosiło dwa konkursy na dyrektorów placówek nadzorowanych przez powiat - Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku oraz Liceum Ogólnokształcącego im. 27 Dywizji Armii Krajowej w Dubience. Powodem ogłoszenia postępowań konkursowych był koniec kadencji dotychczasowej dyrektor dorohuskiego ośrodka - Bożeny Kloc, natomiast Kazimierze Ciupie upłynął okres pełnienia obowiązków dyrektora mundurówki w Dubience. 

3 sierpnia miało miejsce posiedzenie komisji powołanej w celu przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dorohusku. Jak się okazało, na to stanowisko wpłynęła tylko jedna oferta - obecnej dyrektor. Przeprowadzone głosowanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Zarząd chce kontynuować współpracę w dotychczasową szefową placówki. Zatwierdzono oficjalnie postępowanie konkursowe, wyniki głosowania i podjęto uchwałę w sprawie powierzenia pani Bożenie Kloc stanowiska dyrektora SOSW w Dorohusku na okres pięciu lat. Zarząd powiatu upoważnił również starostę do określenia wysokości wynagrodzenia dyrektor oraz innych świadczeń.

Tego samego dnia odbyło się również posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego zarząd miał uzyskać odpowiedź na pytanie o to, kto będzie dalej kierował Liceum w Dubience. Do konkursu nie zgłosił się żaden kandydat. Rozważa się w związku z tym, aby powierzyć Kazimierze Ciupie lub innemu nauczycielowi tej placówki obowiązki dyrektora placówki na okres jednego roku. 

Rozwiązanie to jest możliwe do przyjęcia dzięki przepisom ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r.o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw, art. 58a. 

- Nie została jeszcze podjęta decyzja w sprawie stanowiska dyrektora Liceum w Dubience. Będziemy rozmawiali z pewnością z panią dyrektor Kazimierą Ciupą. Nie wiemy, jakie ma oczekiwania, jeszcze ich nam nie przedstawiła - mówi wicestarosta Jerzy Kwiatkowski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama