Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:40
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Pracownicy MPRD otrzymali zaległe wynagrodzenia

Od wczoraj rozpoczęło się wypłacanie zaległych pensji pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. - Interwencja posła Krzysztofa Grabczuka podziałała - cieszy się Witold Jakimiuk, jeden z pracowników MPRD.
Chełm. Pracownicy MPRD otrzymali zaległe wynagrodzenia
Autor: Facebook MPRD Chełm

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy na temat interwencji w tej sprawie posła Krzysztofa Grabczuka i zwołania w piątek (5 sierpnia) przez prezydenta Jakuba Banaszka nadzwyczajnej sesji rady miasta. Dotyczyła ona niewypłacanych wynagrodzeń pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. Spółka od dawna ma duże problemy finansowe. Jednak nie zwalnia to jej z przesyłania wypłat.  

Jeden z pracowników MPRD Witold Jakimiuk poprosił o wsparcie i pomoc posła Krzysztofa Grabczuka. 

- Potwierdzam, że miałem kontakt z pracownikami MPRD. Ich głównym żalem jest to, że do tej pory nie otrzymali wynagrodzenia i to w niektórych przypadkach kilkumiesięcznego. Oczywiście podjąłem interwencję w tej sprawie. Rozmawiałem z prezydentem miasta, Jakubem Banaszkiem, który obiecał, że do 10 sierpnia wszystkie zobowiązania i zaległości w stosunku do pracowników zostaną wypłacone. Dzisiaj chodzi o to, żeby zabezpieczyć słuszne roszczenia tych, którzy pracowali na rzecz tej firmy - powiedział Krzysztof Grabczuk w rozmowie z Radiem Bon Ton.

Przypominamy, że radni przychylili się do wniosku prezydenta i podjęli jednomyślnie uchwałę w sprawie przesunięć w wydatkach budżetu miasta Chełm, w których zdecydowano się m.in. wnieść dopłaty na rzecz Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o., celem uregulowania zobowiązań spółki na rzecz wynagrodzeń pracowniczych. Niezwłocznie po sesji dyrektor gabinetu prezydenta Wojciech Wójcik spotkał się z pracownikami MPRD, informując o podjęciu uchwał w sprawie przesunięć w budżecie miasta oraz podjętych działaniach zmierzających do dokonania wypłaty wszystkich bieżących i zaległych wynagrodzeń.

- Innych zobowiązań MPRD nie będziemy spłacać z budżetu miasta, ponieważ jest to niezależny podmiot - mówił podczas sesji Jakub Banaszek.

Od wczoraj (9 sierpnia) rozpoczęto wypłacanie wynagrodzeń. Pracownicy są zadowoleni i wdzięczni. 

- Bardzo chciałbym podziękować panu posłowi, Krzysztofowi Grabczukowi. Jego interwencja sprawiła, że wynagrodzenia wpływają na konto. Zainteresował się problemem, od razu zaczął działać. Miasto szybko zareagowało i w końcu znalazły się środki na wypłacenie naszych zaległych wypłat - mówi Witold Jakimiuk. 

Jak nas poinformowano, pracownicy MPRD otrzymali też pisemne propozycje zatrudnienia w innych komunalnych spółkach miasta. Większość z nich nie chce zmieniać miejsca zatrudnienia i nie decyduje się na przyjęcie propozycji innych spółek miejskich. Tym samym zrezygnowali z pracy w przedsiębiorstwie. Jednak część pracowników podjęła pracę w Urzędzie Miasta na zasadzie przeniesienia (w departamencie architektury, geodezji i inwestycji). Ich zadaniami będą m.in. zadania naprawcze i remontowe w mieście.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama