Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:19
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Region. Takiego wniosku jeszcze nie było. Starostwo chce ćwierć miliarda!

Nie od dzisiaj wiadomo, że zarząd powiatu chełmskiego obecnej kadencji ma bardzo śmiałe plany rozwojowe. "Pozwala nam w to wierzyć nasz wrodzony optymizm" mówi wicestarosta chełmski, Jerzy Kwiatkowski i uważa, że plan pozyskania 250 mln dofinansowania w ramach Polskiego Ładu może się powieść.
Region. Takiego wniosku jeszcze nie było. Starostwo chce ćwierć miliarda!
Autor: Pixabay

Na co powiat chce przeznaczyć ćwierć miliarda złotych? Obecny wniosek, który został przygotowany wspólnie z miastem Rejowiec Fabryczny, gminą Rejowiec Fabryczny oraz gminą Rejowiec, ukierunkowany jest przede wszystkim na działania związane z rozwojem stref przemysłowych. W praktyce oznacza to, że pozyskane środki będą mogły zostać przeznaczone na przebudowę 12-kilometrowego odcinka obecnej drogi wojewódzkiej nr 839, która liczy w sumie ok. 30 km i łączy Cyców z Rejowcem. W styczniu 2023 roku arteria zyska status drogi powiatowej. Okazuje się, że doprowadzenie tej drogi do wysokiego standardu będzie pośrednim krokiem do osiągnięcia innych korzyści.

-  Inwestycja ta ma na celu polepszenie dojazdu do stref gospodarczych, które liczą obecnie ok. 70 ha oraz rozbudowę infrastruktury drogowej. Chcemy uatrakcyjniać propozycje samorządów składane potencjalnym inwestorom. Czynimy to m.in. poprzez ułatwienie im dostępu do terenów, na których mogliby posadowić swoje zakłady. Wrodzony optymizm pozwala nam mieć przekonanie co do tego, że nasze plany są jak najbardziej realne i że się uda. Aby zobrazować wysokość ew. dofinansowania, należałoby połączyć budżety powiatu, trzech gmin i dołożyć jeszcze 60 mln - tłumaczy wicestarosta chełmski, Jerzy Kwiatkowski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mgr 13.08.2022 15:00
...a to już wszystko pozamiatane i starosta wybielony????....

Majster-Rura 10.08.2022 08:49
moze nie w temacie budowy drog ale z penoscia w temacie komunikacji -jak podaje prasa : "Jednym z kilku powiatów, które nie korzystają ze środków na przywracanie lokalnych kursów, jest powiat chełmski." - bo polepszenie dojazdu do stref gospodarczych-winno dawac tez polepszenie komunikacji -te dzialania nie ida w parze. komus nie zalezy -albo jest niechetny -nasuwa sie slowo gospodarnosc -ku pamieci Gmina Chelm nie chciala sie dokladac do komunikacji miejskiej uwazajac ze miasto ma za wszystko placic -jak widac nawet kiedy sa pieniadze tez nie chciala po nie siegnac

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama