Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Lubelskie. Dlaczego zginął 21-letni Igor? Ona mówi, że kochała, że to wypadek

Był młodzieżowym radnym, studentem prawa. Zginął z rąk swojej dziewczyny. Co stało się tamtej fatalnej nocy?
Lubelskie. Dlaczego zginął 21-letni Igor? Ona mówi, że kochała, że to wypadek

Autor: Młodzieżowa Rada Miasta Lublin

Przed warszawskim sądem toczy się właśnie proces o zabójstwo. Oskarżoną jest 26-letnia prawniczka. Jej ofiarą – o 5 lat młodszy jej chłopak.

Igor W.-K. 21-latek z Lublina był znany ze swoich działań społecznych. Angażował się w kolejne akcje, był członkiem Młodzieżowej Rady Miasta i jej wiceprzewodniczącym i posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży. Zasiadał również w Parlamencie Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.

Gdy zginął, studiował na Uniwersytecie Warszawskim.

Do tragedii doszło 30 kwietnia 2021 roku. Igor spędzał wówczas wieczór u swojej dziewczyny Karoliny B. na warszawskim Wilanowie. W środku nocy świadkowie usłyszeli krzyki, a niedługo potem zobaczyli na patio zakrwawione ciało chłopaka. Igor był ranny w brzuch. Trafił do szpitala. Tam po kilku dniach zmarł. Śmiertelny cios jego dziewczyna zadała mu 15-centymetrowym nożem.

Karolina B. najpierw usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, ale po śmierci Igora kwalifikacja czynu została zmieniona na zabójstwo. 26-letniej prawniczce grozi dożywocie.

Podczas pierwszej rozprawy mówiła, że to był wypadek. Opowiadała, że Igor wyszedł w nocy do apteki. Dziewczyna za nim pobiegła, żeby powiedzieć, że apteka jest zamknięta.

– Nie wiem, dlaczego miałam nóż w ręce – zeznała. I zapewniła: – Kochałam go. Byłam od tej miłości uzależniona.

Kobieta przyznała, że tej nocy była pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Kolejna rozprawa rzuciła więcej światła na te dramatyczne wydarzenia. Prokuratura ustaliła, że karetki nie wezwała Karolina B., ale sąsiedzi, którzy znaleźli rannego Igora.

Opowiadali też, że ich uwagę zwróciły wcześniej krzyki. Jedna z osób miała usłyszeć: – Ratunku, pomocy, dłużej tak nie wytrzymam.

Jeden ze świadków zeznał, że zaraz po zajściu rozmawiał z kobietą.

– Powiedziała, że przechodził przez płot i się nadział. Krwi nie było ani na rękach, ani obok. Pytałem, czy była wzywana karetka, powiedziała, że tak. Pytałem, czy nie trzeba go czymś przykryć, czegoś podłożyć pod głowę. Poszła do mieszkania, ale nic nie przyniosła.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamafive kursy wakacyjne
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama