Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:05
Reklama

Chełmski rower miejski już działa! "Jeździ się bardzo lekko" [ZDJĘCIA]

Oficjalne otwarcie projektu "Chełmski rower miejski" miało miejsce dzisiaj o godzinie 10.30 na placu Gdańskim, ale tak naprawdę wypożyczać nowy środek lokomocji można już od północy. Okazuje się, że rower cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. Do tej pory skorzystało już z niego ponad stu chełmian.
Chełmski rower miejski już działa! "Jeździ się bardzo lekko" [ZDJĘCIA]

By skorzystać z roweru, wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Najpierw musimy pobrać na urządzenie mobilne odpowiednią aplikację, dostępną na stronie operatora sieci rowerowej, firmy Next Bike. Następnie należy uiścić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł. W Chełmie oraz na terenie gmin: Chełm i Kamień znajduje się w sumie 17 stacji rowerowych. Amatorzy jednośladów będą mogli korzystać z najnowszych rowerów czwartej generacji, które odpowiadają najnowszym standardom. Po mieście będzie można jeździć zarówno tradycyjnymi rowerami, jak i rowerami typu tandem czy cargo (wyposażonymi w specjalną skrzynię ładunkową, umieszczoną z przodu). 

Zainicjowanie projektu było możliwe dzięki współpracy trzech samorządów: miasta Chełm, gminy Chełm oraz gminy Kamień. 

- Ten projekt był długo wyczekiwany przez mieszkańców miasta. Ma przede wszystkim służyć tym, którzy wolą zrezygnować z tradycyjnych środków transportu na rzecz świeżego powietrza i roweru. Cieszymy się, że mogliśmy wyjść na przeciw tym oczekiwaniom. Bardzo dziękuję wójtom Wiesławowi Kociubie oraz Dariuszowi Stockiemu za to, że praca przy tym projekcie przebiegła bez żadnych przeszkód - mówił Jakub Banaszek, prezydent Chełma podczas briefingu prasowego.

Wójt gminy Chełm dodał, że korzystanie z roweru może się także przekładać na stan naszych osobistych finansów i generować spore oszczędności. 

- Wiemy, z jakimi cenami paliwa wszyscy się mierzymy. Zatem korzystanie z roweru to może być nie tylko wygoda, ale i spora oszczędność. Dzisiejsze trendy sprawiają również, że chętniej się ruszamy, chętniej uprawiamy sporty na świeżym powietrzu. Rower miejski to świetna odpowiedź na rodzące się właśnie potrzeby. Cieszymy się również z tego, że rower "wyjechał" poza granice miasta, że będą mogli skorzystać z niego również mieszkańcy mojej gminy - mówił Wiesław Kociuba. 

Wójt gminy Kamień podziękował prezydentowi Banaszkowi za to, że projekt mógł dojść do skutku, dzięki wsparciu, jakiego miasto udzieliło obu ościennym samorządom. 

- Bez tego wsparcia zakończenie projektu rowerowego nie mogłoby mieć miejsca. Pragnę zatem podziękować prezydentowi Banaszkowi za to, że stanął na wysokości zadania i wsparł nas w realizacji tego projektu. Musieliśmy przede wszystkim ukończyć ścieżkę rowerową z Kamienia do Chełma. Teraz ten 4-kilometrowy odcinek doskonale wkomponuje się w system roweru miejskiego. Wielu mieszkańców mojej gminy dojeżdża do pracy do Chełma i teraz będą mogli czynić to sprawniej - mówił Dariusz Stocki. 

Zarówno wójtowie, jak i przedstawiciel firmy Nextbike nie omieszkali wykonać kilku testowych kółek po placu Gdańskim. Sprawdzili, czy nowe rowery istotnie działają zgodnie z pokładanymi w nich oczekiwaniami. Z wyników tego testu bardzo zadowolony był wójt Wiesław Kociuba.

- Rower jeździ bardzo "lekko". Na co dzień korzystam z wersji wyczynowych, zarówno szosowych, jak i MTB, ale mogę powiedzieć, że te miejskie wcale od nich nie odbiegają, jeśli chodzi o komfort jazdy - zachwalał pojazd Kociuba.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Cała prawda 28.06.2022 22:14
I jak zwykle nigdy nie podadzą ceny. Chyba żeby nie odstraszyć 😂

Jan. 28.06.2022 17:12
A kiedy w Chełmie zaczną się remonty ulic ?

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama