Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 07:51
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Kulisy tragedii w Wolawcach. Brat przejechał brata autem... [TYLKO U NAS]

Znamy już okoliczności śmierci 70-latka z miejscowości Wolawce. Okazało się, że był to nieszczęśliwy wypadek. Mężczyzna został przejechany autem. Brat stryjeczny, z którym tego wieczoru się spotkał, nie zauważył, że starszy pan leży na drodze…
Kulisy tragedii w Wolawcach. Brat przejechał brata autem... [TYLKO U NAS]

Jak udało nam się ustalić, we wtorek (7 czerwca) kuzyni razem z sąsiadem spotkali się towarzysko. Siedząc na krzesełkach przed domem, pili alkohol. Gdy skończyli biesiadowanie, sąsiad wrócił do siebie, gospodarz poszedł do domu spać, a jego brat zasnął w aucie, które stało na posesji.

Według ustaleń śledczych, gdy się obudził rano, uznał, że może już jechać do Chełma. Włączył silnik i zaczął wycofywać samochód. Nagle poczuł, że po czymś przejechał. Ruszył jednak do przodu i odjechał.

W środę późnym wieczorem ciało 70-latka znalazł inny członek rodziny, który nie mógł się z nim skontaktować i pojechał na miejsce, by sprawdzić, czy coś się stało. Starszy pan już nie żył. Okazało się, że miał nie tylko duże rany na głowie, ale także poważne obrażenia rąk, nóg i klatki piersiowej. Wezwano pogotowie, ale na ratunek było za późno.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prawie dwie godziny zabezpieczali ślady. Ponieważ było ciemno, posesję doświetlali śledczym chełmscy strażacy.

Ciało zostało przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Lublinie na sekcję.

69-letni sprawca tragedii został już zatrzymany i przesłuchany. Śledczy zdecydowali, że ma być pod dozorem policji. Nie może też opuszczać kraju.

- Usłyszał dwa zarzuty - nieumyślnego spowodowania śmierci i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu - mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Mężczyźnie za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat więzienia, natomiast za nieudzielenie pomocy do 3 lat. Przed śledczymi nie przyznał się do winy.  Tłumaczył, że jak jechał, nie widział leżącego na ziemi kuzyna.

Czytaj także: 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama