Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Uratowali koziołka z bagnistej pułapki. Był wyziębiony i wycieńczony [ZDJĘCIA]

Dzikie zwierzę weszło do osuszonego stawu i po kilkudziesięciu metrach zaczęło brodzić w błocie. Z pomocą przyszli niezawodni strażacy z Krzywego i Krasnegostawu.
Uratowali koziołka z bagnistej pułapki. Był wyziębiony i wycieńczony [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. OSP Krzywe

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Żulinie. Przy użyciu przekładanych na przemian desek, udało się zrobić prowizoryczne dojście do zwierzęcia.  Zwierzę uwolnił jeden ze strażaków, który był zabezpieczony linką asekuracyjną. Wycieńczony, wyziębiony i odwodniony koziołek został wyciągnięty na brzeg i przeniesiony w bezpieczne miejsce. Strażacy zmyli również z niego błoto.

- Wielkie podziękowania za odwagę i empatię należą się strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywem za wyciągnięcie z bagna koziołka w Żulinie. Panowie wielokrotnie pomagali zwierzętom i podejmowali się bardzo ryzykownych akcji ratunkowych - informuje Żaneta Stręfner z Urzędu Gminy w Łopienniku Górnym, która służbowo zajmuje się sprawami zwierząt.

Podziękowania składa również Agnieszce Cichosz z lecznicy weterynaryjnej Advet za przygotowanie zwierzęcia do transportu, Bartłomiejowi Weremko za poświęcenie wolnego czasu i przewiezienie go do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach, Lenie Grusieckiej z tej placówki za przyjęcie i opiekę nad koziołkiem oraz wszystkim innym, którzy czynnie starali się pomóc: sekretarz gminy Monice Zaj, państwu Grzela z Żulina oraz Pawłowi Stręfnerowi.

Czytaj także: Wypych odchodzi do Rudnika. Sekretarz zostanie kierownikiemOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama