Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

gm. Wierzbica: Powiatowe starcie strażaków ochotników

Ochotniczki z Żalina wygrały zawody, bo nie miały konkurentek. W tych samych co one zadaniach sportowo-pożarniczych zmierzyli się panowie. Zwyciężyli druhowie z Horeszkowic.

W IX Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbyły się 25 czerwca w Wierzbicy, wzięło udział 14 drużyn męskich i jedna kobieca. Ochotnicy zmierzyli się w ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami.

Organizatorzy liczyli na to, że w kategorii kobiet wystartuje więcej drużyn, ale zgłosiły się tylko druhny z OSP w Żalinie. Zdobyły, co oczywiste pierwsze miejsce, uzyskując 137,13 punktów, bo nie miały żadnych konkurentek.

W rywalizacji mężczyzn wygrali druhowie z OSP Horeszkowice (97,54 pkt). Drugie miejsce zajęli druhowie OSP Busówno (98,25 pkt.), a trzecie OSP Alojzów (101,47 pkt.). Poza podium znalazły się w kolejności zdobytych miejsc: OSP Wierzbica (101,54 pkt.), OSP Kulik (103,16 pkt.), OSP Rejowiec (103,37 pkt.), OSP Kukawka (105,27 pkt.), OSP Kamień (105,69 pkt.), OSP Bukowa Wielka (107,62 pkt.), OSP Kanie (107,94 pkt.), OSP Żalin (108,22 pkt.), OSP Żmudź (111,57 pkt.), OSP Ostrów (116,72 pkt.), OSP Weremowice (117,13 pkt.).

Organizatorami zawodów był Zarząd Powiatowy ZOSP RP, KM PSP w Chełmie oraz gmina Wierzbica, a współorganizatorami i fundatorami nagród – starosta powiatu chełmskiego, burmistrzowie oraz wójtowie gmin powiatu chełmskiego.

 

Zobaczcie zdjęcia!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Andżelka Treść komentarza: Super, na pewno bede w Żmudzi :) Data dodania komentarza: 11.08.2026, 19:41 Źródło komentarza: Korowód, koncerty i lot balonem już 16 sierpnia Autor komentarza: Tomcio Treść komentarza: Ty widząc po twoich wpisach zapatrzony jestes w Tuska jak krowa w ciele Data dodania komentarza: 10.08.2026, 13:40 Źródło komentarza: Chełm, Zamość czy Biała Podlaska? Gdzie łatwiej o pracę i gdzie proponują więcej? Autor komentarza: Kazio Treść komentarza: Jak sie ma na liczniku 170 na powiatowej drodze, to tak sie kończy. Nie szanujecie własnego życia a i innym często zabieracie Data dodania komentarza: 10.08.2026, 13:36 Źródło komentarza: Tragiczny wypadek gminie Chełm. 57-latek zginął podczas wyprzedzania Autor komentarza: Ai Treść komentarza: CLA same dziwne przypadki ma,,,w zimie autobusy zamarzały.. teraz brak paliwa wodoru.. a wodór najdroższy z paliw.. a wszyscy narzekają że diesel drogi.. a tu taniocha na koszt mieszkańców( Paliwo gratisowa komunikacja ..miasto się zadłuża coraz bardziej ,,A utrzymać całe CLA kasa idzie w miliony ,,Grunt że po linni partyjnej pisu ..gra ..A Pana Banaszek więcej w Wawie niż Tu na miejscu. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 08:42 Źródło komentarza: Autobusy wodorowe na jeden dzień uziemione. Prezydent Chełma przeprasza i wzywa władze spółki do wyjaśnień Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Penie orzetargi na transport dawno zaklepane przez radnych Data dodania komentarza: 9.08.2026, 23:24 Źródło komentarza: Koncesja na wydobycie w Gołębiu przyznana. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę mieszkańców
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama