Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:41
Reklama Reklama formy Pomix

Chełm: Maluchy nie popływają...

Jest odpowiedź miasta na interpelację radnego Piotra Jabłońskiego w sprawie montażu platformy wypłycającej w basenie przy Szkole Podstawowej nr 8. Będzie mogła być wstawiona po upływie gwarancji, czyli... dopiero po 20 grudnia 2026 roku.
Chełm: Maluchy nie popływają...

Przed remontem basenu jeden z torów był przystosowany do nauki pływania dla najmłodszych uczniów szkoły. Podłoże było bowiem wypłycone, dzięki czemu dzieci czuły się w wodzie pewniej i miały tzw. grunt pod nogami. Basen jest już po remoncie i wypłycenia nie ma. O możliwość wprowadzenia doraźnie takiego rozwiązania dopytywał władze miasta Piotr Jabłoński. Radny podkreślił, że brak tego typu podwyższenia uniemożliwia naukę pływania przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas. Żaden nauczyciel nie weźmie na siebie odpowiedzialności za grupę dzieci, które podczas nauki nie będą mogły stanąć w niecce.

Gdy pytaliśmy urzędników o możliwość wstawienia platformy wypłycającej, Damian Zieliński z gabinetu prezydenta zapewnił, że taka możliwość zostanie rozważona przez samorząd. Ale chyba nie takiej odpowiedzi spodziewali się zainteresowani.

W piśmie, jakie radny otrzymał z urzędu miasta, czytamy, że "remont krytej pływalni realizowany był na podstawie dokumentacji technicznej opracowanej w roku 2010, która stanowiła podstawę wnioskowania o dofinansowanie inwestycji środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki". Jak twierdzi w odpowiedzi wiceprezydent Dorota Cieślik, w trakcie przygotowywania wniosku, jak i podczas realizacji inwestycji, nie wpływały do urzędu informacje o konieczności wyposażania basenu w urządzenie służące do wypłycenia pływalni.

- Mając na uwadze okres gwarancji na stalową nieckę basenową do 20 grudnia 2026 roku, montaż platformy może nastąpić ewentualnie po tym terminie - poinformowała radnego wiceprezydent.

Z takim załatwieniem sprawy nie zgadza się Mariusz Raćkowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 8, także od lat instruktor nauki pływania.

- Platforma nie wnika w strukturę basenu, jest jedynie elementem jego wyposażenia, podobnie jak przenośne trybuny czy podnośnik dla niepełnosprawnych, dlatego nie powinno być problemu z jej wstawieniem do niecki - tłumaczy. - Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, o to by miały możliwość nauczyć się pływać. Jeśli nie będą czuły dna pod stopami, będą musiały kurczowo trzymać się brzegu niecki. Jeśli dziecko ma wodę po szyję lub jeszcze wyżej, to nie są najlepsze warunki do nauki pływania.

Czytaj także: Nowa spółka wybuduje biurowiec


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama