Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:20
Reklama

Gm. Chełm: Czy dosadny "znak" zastąpią progi?

Wracamy do tematu znaku-samoróbki postawionego przy ul. Morelowej w Okszowie. Widnieją na nim ostre słowa skierowane do piratów drogowych, którzy przekraczają tam prędkość i stwarzają zagrożenie dla przechodniów.
Gm. Chełm: Czy dosadny "znak" zastąpią progi?

Zdjęcie tablicy z napisem "Zwolnij k***o (małe dzieci). Stop wertepy" otrzymaliśmy od jednej z Czytelniczek. Jak nam powiedziała, autor miał z pewnością dobre intencje, ponieważ mieszkańcy czują się mało bezpiecznie. Długa prosta kusi amatorów zbyt szybkiej jazdy, a że droga jest słabo oświetlona, to o tragedię nietrudno. Na szczęście do żadnej jeszcze tam nie doszło, ale rodzice boją się przede wszystkim o swoje dzieci wracające po zmroku do domów...

Tematem zainteresowaliśmy pracowników Urzędu Gminy Chełm i - jak się okazało - o problemie dowiedzieli się dopiero od nas.

- Nie dostaliśmy dotąd żadnej informacji od mieszkańców Okszowa o zagrożeniach na ulicy Morelowej - powiedziała nam Krystyna Chyła z wydziału planowania, gospodarki i infrastruktury urzędu. - Ale pojedziemy tam i zweryfikujemy, czy te sygnały rzeczywiście są uzasadnione. Dopiero kiedy się to potwierdzi, będziemy decydować, czy i jakie kroki podejmiemy.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama