Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rejowiec Fabryczny: Dom strawiły płomienie

Drewniany dom palił się jak pochodnia. Na dodatek z uszkodzonej instalacji gazowej wydobywał się strumieniem gaz pod ciśnieniem i płonął. Niebezpieczeństwo było ogromne.
Rejowiec Fabryczny: Dom strawiły płomienie

Do zdarzenia doszło w środę (24 listopada). Informacja o pożarze przy ul. Unickiej dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Chełmie o godzinie 15.45.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęta jest część domu wraz ze ścianą, na której znajduje się przyłącze gazu ziemnego. Uszkodzenie części instalacji gazowej było na tyle poważne, że wydobywający się z rury doprowadzającej do budynku gaz pod ciśnieniem spalał się strumieniowo – mówi bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta KM PSP w Chemie.

Strażacy szybko przystąpili do akcji gaśniczej. Udzielili też pomocy jednemu z mieszkańców domu, który odniósł niewielkie oparzenia. Wezwano pracowników zakładu gazowego, ponieważ, by całkowicie zlikwidować zagrożenie, konieczne było zakręcenie zaworu na rurociągu z gazem.

- W akcji gaśniczej trwającej ponad pięć godzin brało udział pięć zastępów – 20 ratowników z Państwowej Straży Pożarnej z Chełma i z ochotniczych straży pożarnych z Kaniego i Rejowca - dodaje Chudoba.

Jak się dowiedzieliśmy, w domu, który został zniszczony przez pożar, mieszkała z rodziną pracownica urzędu miasta. Burmistrz – jak zwykle w takich przypadkach – nie pozostawił poszkodowanych przez żywioł ludzi bez pomocy. Pogorzelcy na razie mogli się ulokować w mieszkaniu zastępczym.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama