Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa na sygnale

Po Włodawie coraz częściej jeżdżą kolumny samochodów "na sygnale". Mieszkańcy narzekają, że czasem nie wiedzą, jak mają się zachować na ich widok.
Włodawa na sygnale

Sygnałów dźwiękowych i świetlnych, częściej niż zazwyczaj, używają pojazdy policyjne i wojskowe. Podczas stanu wyjątkowego nie powinno to raczej nikogo dziwić. A jednak... Mieszkańcy, a zwłaszcza kierowcy, narzekają, że niejednokrotnie nie wiedzą, jak się w takiej sytuacji zachować. 

- Korowód jechał ulica Chełmską, ja Lubelską. Samochody służb dotarły do skrzyżowania i kierowcy wyłączyli dźwięk, zostawili tylko światła. Zatrzymałem się i ustąpiłem im pierwszeństwa, ale nie do końca byłem pewien, czy powinienem - komentuje jeden z włodawskich kierowców. 

Wzmożony ruch radiowozów "na sygnale" ściśle związany jest ze zmianami policjantów na rogatkach, gdzie jest granica stanu wyjątkowego. Dziennie mieszkańcy obserwują nawet kilka takich przejazdów. Warto pamiętać, iż samochody uprzywilejowane mogą nie stosować się do przepisów ruchu drogowego. Piesi i kierowcy zobowiązaniu są do przepuszczenia takich pojazdów i umożliwienia im swobodnego przejazdu.

- Musimy się przyzwyczaić do tego widoku. Tak, jak przyzwyczajaliśmy się do maseczek. Mieszkańcy nie powinni się tym przejmować ani stresować. Policjanci są tutaj, aby chronić granicy i zapewnić bezpieczeństwo - mówi podinsp. Bożena Szymańska z KPP Włodawa.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama