Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:20
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Gm. Fajsławice: Oldboje zagrają w piłkę dla Zuzi 

Władze gminy oraz Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu po raz drugi organizują Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Fajsławice. Tym razem celem akcji, która ma się odbyć w najbliższą niedzielę, będzie wsparcie 6-letniej Zuzi Marzec. Jej rodzice zbierają pieniądze na zakup specjalnej maszyny do czytania i pisania.
Gm. Fajsławice: Oldboje zagrają w piłkę dla Zuzi 
Autor: Fot. UG Fajsławice

- Z powodu dużej wady wzroku dziewczynka nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania. W codziennym funkcjonowaniu stale potrzebuje pomocy i opieki rodziców lub innych osób dorosłych. Od urodzenia i zdiagnozowania wady jest regularnie rehabilitowana przez wyspecjalizowaną kadrę tyflopedagogów. Od 3. roku życia jest codziennie dowożona do przedszkola specjalnego - mówi wójt Janusz Pędzisz.

Dziewczynka rozpoczyna naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. Aby ułatwić jej ten edukacyjny start, rodzice planują zakup specjalnej maszyny brajlowskiej Perkins, która umożliwi Zuzi naukę pisania i czytania w warunkach domowych bez konieczności wypożyczania jej ze szkoły.

W obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnego wprowadzenia nauczania zdalnego, maszyna będzie niezbędna. Zuzia będzie wykorzystywać ją do końca edukacji szkolnej. Koszt zakupu tego urządzenia wynosi 4,5 tys. zł. To duży wydatek dla rodziny Zuzi, dlatego organizatorzy turnieju pragną pomóc jej zebrać fundusze. Podczas zawodów przeprowadzone będą licytacje sportowych gadżetów, książek i fantów.

Turniej odbędzie się na boisku przy budynku Urzędu Gminy Fajsławice, w godzinach 12-18. Dla dzieci organizatorzy planują mnóstwo zabaw i atrakcji.

Czytaj także: Trzymamy kciuki za Oliwierka oraz Oddała szpik dziecku, strażacy witali ją jak bohaterkę


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama