Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:16
Reklama

Gm. Leśniowice: Nasza Emilia prawdziwym muzykiem

21-letnia Emilia Gryniuk z Sielca wygrała VII Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie. Zdobyła też nagrodę rzeczową w wysokości 2 tysięcy złotych.
Gm. Leśniowice: Nasza Emilia prawdziwym muzykiem

Wrześniowy Turniej Muzyków Prawdziwych, który organizowany jest w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ma charakter ogólnopolski. W tym roku już samo zaproszenie do występów było dużym wyróżnieniem, bowiem komisja konkursowa dokonała preselekcji zgłoszonych kandydatów. Poziom był tak wysoki, że w kategorii soliści wokaliści nie przyznano drugiego miejsca, ale dwa pierwsze ex aequo. Jedno z nich zdobyła Emilia Gryniuk.

- Tematyką tegorocznego turnieju były kresy wschodnie, więc uznałam, że jest to idealne zagadnienie dla mnie, ze względu na pieśni, jakie wykonuję. Moja przygoda ze śpiewaniem rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy to wstąpiłam do zespołu śpiewaczego Sielanki z Sielca. Zdobywamy czołowe miejsca oraz najważniejsze nagrody dla śpiewaków ludowych - mówi Emilia. - Chcę podziękować paniom z zespołu śpiewaczego Sielanki za naukę pieśni oraz władzom gminy Leśniowice za pomoc w realizacji moich pasji - dodaje.

Przesłuchania solistów instrumentalistów odbywały się w formie pojedynku na specjalnie utworzonej scenie w holu filharmonii. Emilia zaśpiewała dwa utwory.

- Jedna pieśń opowiadała o pięknie ziemi wołyńskiej, rodzinnej naszych przodków, a druga była o żurawiach, ponieważ wylosowałam obraz „Powitanie słońca - żurawie” Józefa Chełmońskiego - wyjaśnia nasza śpiewaczka.

Emilia jest absolwentką IV LO w Chełmie. Przyszłość wiąże z kulturą ludową, w której nadal chce się rozwijać i zarażać innych swoją pasją. Obecnie studiuje kulturoznawstwo na UMCS w Lublinie.

Teraz czytane: Czy "schody strachu" przy ul. Pocztowej w Chełmie zostaną naprawione?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama