Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wózki inwalidzkie dla Włodawy 

Masz trudności w samodzielnym poruszaniu się, potrzebujesz wózka inwalidzkiego, chodzika, balkonika czy kul? Możesz uzyskać bezpłatnie taką pomoc w ramach projektu "Wózki dla Polski - 2021". Wózki z USA trafią tym razem do mieszkańców Włodawy i powiatu włodawskiego. Organizatorem akcji jest Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim.
Wózki inwalidzkie dla Włodawy 

- Sprzęt jest darem od fundacji Joni Eareckson Tada „Joni and Friends International Disability Center” z  USA. Jest rozdawany nieodpłatnie osobom oraz instytucjom - informuje dr Tomasz Mańko, koordynator akcji „Wózki dla Polski - 2021". 

W ciągu kilkunastu lat akcje rozdawania sprzętu dla osób niepełnosprawnych w postaci wózków inwalidzkich, chodzików, balkoników, kul itp. były już kilkakrotnie organizowane na terenie różnych powiatów. Sprzęt trafił do kilkuset osób z terenu powiatów: radzyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, bialskiego, świdnickiego, łosickiego, kozienickiego, do szpitali, ośrodków pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Akcja była przeprowadzana we współpracy z kościołami, władzami samorządowymi, centrami pomocy społecznej, ośrodkami pomocy społecznej. A już we wrześniu będą mogli z niej skorzystać mieszkańcy Włodawy i powiatu włodawskiego.

Organizatorem akcji jest Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim. Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem nieodpłatnie wózka inwalidzkiego oraz innego rodzaju sprzętu, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr 601 959 451. Jak informuje dr Mańko, nie trzeba będzie okazywać dokumentacji medycznej lub poświadczania stopnia niepełnosprawności. Osoby zainteresowane zostaną powiadomione telefonicznie o terminie i miejscu odbioru wózka inwalidzkiego.

Joni Eareckson-Tada jest amerykańską działaczką na rzecz osób niepełnosprawnych, chrześcijańską pisarką, malarką, założycielką organizacji „Joni and Friends”. Urodziła się w 1949 r. W młodości prowadziła bardzo aktywne życie, lubiła jeździć konno, podróżować, grać w tenisa i pływać. 30 lipca 1967 roku, podczas skoku do wody, doznała złamania kręgosłupa, przez co została sparaliżowana od ramion w dół. Joni do dziś porusza się na wózku inwalidzkim.

W trakcie rehabilitacji doświadczyła depresji, myśli samobójczych oraz przeżyła kryzys wiary w Boga. W tym też czasie nauczyła się malować pędzlem umieszczonym w ustach i rozwinęła swoją malarską aktywność. Nabyte umiejętności wykorzystuje w działalności pisarskiej. Jest autorką ponad czterdziestu książek, nagrała kilka albumów muzycznych, zagrała w autobiograficznym filmie swojego życia pt. Joni.

W roku 1979 założyła organizację Joni and Friends, której celem jest prowadzenie posługi wśród osób niepełnosprawnych, zaś w roku 2007 r. utworzyła Międzynarodowe Centrum ds. Niepełnosprawności Joni and Friends w Agoura Hills w Kalifornii, docierając z pomocą dla niepełnosprawnych i ich rodzin w USA oraz do innych krajów świata. Joni Eareckson Tada wspiera działalność zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym w Polsce.

Czytaj także z Włodawy: Sypnęli groszem na renowację zabytków 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama