Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zbierają na dom dla leśniczego

19 lutego rodzina leśniczego Andrzeja Hawryluka straciła w pożarze dach nad głową. Nadleśnictwo zapewniło mu mieszkanie, ale on chciałby odbudować swój dom. Możemy mu w tym pomóc.
Zbierają na dom dla leśniczego

Był wczesny ranek. Mieszkańcy domu pod lasem usłyszeli trzaski blachy na dachu. Zanim zorientowali się, co się stało i przyjechała straż, ogień objął całe poddasze. Na pomoc przybiegli sąsiedzi, ale mimo prób, nie udało się w porę ugasić pożaru. Z domu zostały tylko ściany. Pisaliśmy o tym na łamach Super Tygodnia Chełmskiego tuż po tych dramatycznych wydarzeniach.

W odbudowie domu leśniczego mają zamiar pomóc Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Białopolu. Udostępniono konto bankowe 28203000451110000002778360, na które można wpłacać pieniądze. Ważne, by na przelewie był dopisek „pogorzelcom”. Stowarzyszenie podało również KRS do odpisów podatkowych 0000465707. Tu także ważna jest adnotacja „dla pogorzelców”.

Podjęto też decyzję o organizacji aukcji internetowej, zbiórki publicznej i kiermaszu różnych przedmiotów. Wszelkie dary należy przekazywać Alicji Ilasz, dyrektorce szkoły w Białopolu. Szczegóły akcji pomocowej uzyskać można pod numerem telefonu 607663444 oraz 505523673.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli - Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole oraz Mariusz Nagadowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce. Niebawem w wielu miejscach pojawią się puszki kwestarskie. Pieniądze w ten sposób zdobyte zostaną przekazane na zakup materiałów budowlanych i odbudowę domu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mała 30.03.2021 21:26
Podziękowania dla strażaków i osób które spowodowały to że sprawdzili w końcu te hydranty bo jak były wcześniejsze pożary to najbliższe hydranty nie zadziałały

Ja 26.03.2021 21:51
Cała akcja fajna, tylko jak parę lat temu w gminie również spalił się dom jednej z rodzin, to nie przypominam sobie, by aż tak bardzo było to nagłośnione. Tyle zbiórek chyba też nie było.

ona 30.03.2021 21:18
Widać tamta rodzina nie popiera naszej władzy

Mieszkaniec 05.04.2021 21:52
Ten korona wirus naprawdę działa na mózg niektórym, z tego co wiem radni każdej rodzinie pomagali nawet wtedy gdy spaliła się stodoła a nie dom mieszkalny. A tamtej rodzinie to właśnie gmina zapewniła mieszkanie. Wszelkie akcje prowadzą stowarzyszenia i ludzie dobrej woli, a nie władza. Proponuję wziąć się do roboty i coś zorganizować a nie tylko krytykować.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama