Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:39
Reklama

Zbierają na dom dla leśniczego

19 lutego rodzina leśniczego Andrzeja Hawryluka straciła w pożarze dach nad głową. Nadleśnictwo zapewniło mu mieszkanie, ale on chciałby odbudować swój dom. Możemy mu w tym pomóc.
Zbierają na dom dla leśniczego

Był wczesny ranek. Mieszkańcy domu pod lasem usłyszeli trzaski blachy na dachu. Zanim zorientowali się, co się stało i przyjechała straż, ogień objął całe poddasze. Na pomoc przybiegli sąsiedzi, ale mimo prób, nie udało się w porę ugasić pożaru. Z domu zostały tylko ściany. Pisaliśmy o tym na łamach Super Tygodnia Chełmskiego tuż po tych dramatycznych wydarzeniach.

W odbudowie domu leśniczego mają zamiar pomóc Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową w Białopolu. Udostępniono konto bankowe 28203000451110000002778360, na które można wpłacać pieniądze. Ważne, by na przelewie był dopisek „pogorzelcom”. Stowarzyszenie podało również KRS do odpisów podatkowych 0000465707. Tu także ważna jest adnotacja „dla pogorzelców”.

Podjęto też decyzję o organizacji aukcji internetowej, zbiórki publicznej i kiermaszu różnych przedmiotów. Wszelkie dary należy przekazywać Alicji Ilasz, dyrektorce szkoły w Białopolu. Szczegóły akcji pomocowej uzyskać można pod numerem telefonu 607663444 oraz 505523673.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli - Henryk Maruszewski, wójt gminy Białopole oraz Mariusz Nagadowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce. Niebawem w wielu miejscach pojawią się puszki kwestarskie. Pieniądze w ten sposób zdobyte zostaną przekazane na zakup materiałów budowlanych i odbudowę domu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
mała 30.03.2021 21:26
Podziękowania dla strażaków i osób które spowodowały to że sprawdzili w końcu te hydranty bo jak były wcześniejsze pożary to najbliższe hydranty nie zadziałały

Ja 26.03.2021 21:51
Cała akcja fajna, tylko jak parę lat temu w gminie również spalił się dom jednej z rodzin, to nie przypominam sobie, by aż tak bardzo było to nagłośnione. Tyle zbiórek chyba też nie było.

ona 30.03.2021 21:18
Widać tamta rodzina nie popiera naszej władzy

Mieszkaniec 05.04.2021 21:52
Ten korona wirus naprawdę działa na mózg niektórym, z tego co wiem radni każdej rodzinie pomagali nawet wtedy gdy spaliła się stodoła a nie dom mieszkalny. A tamtej rodzinie to właśnie gmina zapewniła mieszkanie. Wszelkie akcje prowadzą stowarzyszenia i ludzie dobrej woli, a nie władza. Proponuję wziąć się do roboty i coś zorganizować a nie tylko krytykować.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama