Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:29

Czereśnie: 3 naturalne sposoby na detoks i odchudzanie z pomocą czereśni

Truskawki i czereśnie do dla wielu z nas owoce w pełni symbolizujące lato i najsmaczniejsze, najbardziej oczekiwane. Jednocześnie w tym roku media społecznościowe obiegły dziesiątki memów żartujących z horrendalnie wysokiej ceny tych owoców. Czereśnie za kilkadziesiąt złotych stały się wyzwaniem poza zasięgiem wielu z nas. A szkoda, bo jak rzadko które, te owoce należą nie tylko do grupy najsmaczniejszych, ale i najzdrowszych, nie tylko ze względu na zasób witamin.
  • 23.06.2022 08:32
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czereśnie: 3 naturalne sposoby na detoks i odchudzanie z pomocą czereśni

Odchudzanie za pomocą czereśni, czy to możliwe? 

100 g czereśni zawiera 60 kcal, teoretycznie to sporo, jednak trzeba pamiętać, że owoce te w 80% składają się z wody. I chociaż te dojrzałe egzemplarze są bardzo słodkie, charakteryzuje je niski indeks glikemiczny. Pozostałe elementy to pektyny, sole mineralne oraz witaminy. Te ostatnie pełnią ważną rolę w ludzkim organizmie, a są to witaminy A, C, K i B. Równie istotne dla równowagi zasobów są cynk, żelazo, potas, selen oraz jod. Niezwykle ciekawym składnikiem czereśni są pektyny i to one odpowiadają za działanie odchudzające owoców poprzez funkcję oczyszczania jelit. Pektyny wspomagają flawonoidy odpowiedzialne za neutralizację wolnych rodników oraz spowolnienie procesów starzenia się. Gazetki promocyjne Dino promujące zakup m.in tych owoców przypominają nam o najważniejszych właściwościach czereśni:

  • wzmacnianiu układu krwionośnego i odpornościowego,
  • zapobieganiu anemii,
  • obniżaniu poziomu złego cholesterolu,
  • pozytywnym wpływie na kości i zęby.

Czereśniowy detoks i odchudzanie

Najbardziej popularna czereśniowa dieta odchudzająca polega na jedzeniu przez kilka dni wyłącznie czereśni i piciu wody. Owoce mają za zadanie oczyszczenie organizmu, poprawę pracy układu pokarmowego oraz zmniejszenie wagi ciała. Jednak ten rodzaj jednoskładnikowej diety nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni. Pektyny zawarte w owocach nie tylko pobudzają do pracy układ pokarmowy, ale dają uczucie sytości. Dlatego osoba stosująca dietę czereśniową nie powinna odczuwać głodu. Warto również pamiętać, że czereśnie zawierają sporo melatoniny odpowiedzialnej za uczucie senności. Dieta owocowa zakłada zjedzenie maksymalnie 2 kg czereśni każdego dnia w kilku, co najmniej 5 porcjach. 

Delikatną odmianą diety czereśniowej będzie uzupełnienie porcji czereśni o herbatę z ogonków tego owocu. Najskuteczniejsze działanie osiąga się poprzez regularne picie w okresie co najmniej miesiąca 3 szklanek dziennie. Herbatę przygotowuje się samodzielnie, poprzez zalanie ogonków owoców wodą i gotowanie ich pod przykryciem. Gotowy napar trzeba jeszcze uzupełnić przegotowaną wodą i pozostaje już tylko korzystać z właściwości odchudzających czereśniowego płynu. 

Różne postaci czereśni, ten sam skutek

Osoby, które nie chcą zdecydować się na tak radykalną dietę i detoks czereśniowy, mogą korzystać z tych owoców w sposób bardziej urozmaicony i traktować je jako zdrowy dodatek ważny dla układu pokarmowego, oczyszczający go i stymulujący. Czereśnie doskonale sprawdzają się w kompotach owocowych bez dodatku cukru czy innych substancji słodzących. Kompot można popijać cały dzień, korzystając z łagodnie działających pektyn. Skuteczne dla orgazmu będą również sałatki łączące czereśnie i warzywa. Świetnie smakują w połączeniu z arbuzem i sałatą, z dodatkiem fety czy tofu. Wszystkie pomysły na łączenie składników sałatki znajdują się w Gazetkowo.pl.


 

--- Artykuł sponsorowany ---


KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]