Ekstazy, marihuana, amfetamina...

  • 12.11.2020, 10:13 (aktualizacja 13.11.2020, 15:40)
  • (apm)
Ekstazy, marihuana, amfetamina...
34-latek niebawem stanie przed sądem za posiadanie sporych ilości środków odurzających. Policjanci, gdy wpadli do niego do mieszkania, mieli czego szukać. Narkotyki pochował w kilku miejscach.

Prokuratura ma już w tej sprawie gotowy akt oskarżenia. 34-latek w tymczasowym areszcie czeka na proces. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

34-letni mieszkaniec Chełma wpadł z narkotycznym towarem 18 czerwca. Do jego domu przyszli mundurowi, bo dostali wcześniej informację, że to miejsce trzeba dokładnie przeszukać. W szafce kuchennej ukrył susz roślinny (prawie 7 g) i białą substancję proszkowaną (ponad 7 g), która okazała się amfetaminą. Na strychu podejrzany ukrył 170 tabletek ekstazy oraz ponad 89 g amfetaminy. Natomiast na korytarzu w pufie był susz, ale już w nieco mniejszych ilościach, jedynie 0,82 g.

- Znalezione narkotyki zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone. W związku z tą sprawą zatrzymano mieszkającego tam mężczyznę. Okazało się, że był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz wolności – mówi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. – Został doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Trafił do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Mężczyzna przyznał śledczym, że środki odurzające miał tylko na własny użytek. Za kratkami czeka na proces, bo areszt został przedłużony.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe